Aktualności
Uroki jesiennego lasu

Dnia 29.09.2015r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" wyruszyli na mały spacer po jesiennym lesie... zobaczyliśmy jak jesienny las zmienia kolory, barwy, zapach...oto kilka zdjęć...przybliżą do tej pory roku, która otula nas małym chłodem, ale dzięki barwom drzew i wspaniałym kolorom daje poczucie ciepła oraz skarby w postaci grzybów.

Więcej…
 
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

 

Dom Pomocy Społecznej „SENIOR”W Różance

poszukuje kandydata/kandydatki do pracy na stanowisku kucharz.

 

Kucharz będzie odpowiedzialny za zapewnienie właściwego przygotowania potraw zgodnie z obowiązującymi standardami, zapewnianie czystości i gotowości oraz właściwego zastosowania sprzętu kuchennego, przestrzeganie regulacji w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy a w szczególności standardów HACCP.

 

Wymagania wobec kandydatów:

 • wykształcenie gastronomiczne

 • znajomość systemów kontroli jakości i czystości (HACCP)

 • bardzo dobra organizacja pracy własnej

 • gotowość do pracy w systemie zmianowym

 • zaangażowanie i sumienność

 • dbałość o szczegóły i higienę pracy

 • umiejętność pracy w zespole

 • aktualna książeczka sanitarna

Oferujemy:

 • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

 • możliwość rozwoju zawodowego i awansu

 • świadczenia socjalne

Oferta kandydata powinna zawierać:

 • dane personalne

 • adres zamieszkania

 • nr telefonu

 • przebieg pracy zawodowej – curriculum vitae.

Wybór kandydata nastąpi na podstawie wyników rozmowy kwalifikacyjnej i egzaminu.

Oferty należy składać w terminie do 20 października 2015 roku za pośrednictwem poczty na adres: Dom Pomocy Społecznej „SENIOR”, Różanka 117B, 22-200 Włodawa lub pocztą email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. temat wiadomości „kucharz oferta”.

 
Grill wrześniowy

W pierwszy dzień jesieni pogoda była naprawdę bardzo korzystna dla nas. Promienie słońca rozgrzewały nasze buzie i serca. Tak pozytywnie nastawieni od samego rana wykorzystaliśmy ten jeden z ostatnich pogodnych dni na grillowanie. Czas spędzony na świeżym powietrzu umilały nam dźwięki natury co natchnęło nas do wspólnego śpiewania znanych piosenek. Atmosfera była bardzo przyjemna i wesoła. Kiełbaski pieczone pod okiem Pana Dyrektora smakowały wybornie. Ostatnie wspólne grillowanie w tym roku zostanie ciepłym wspomnieniem na nadchodzące tak szybko zimowe dni.

Więcej…
 
XVI Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

Festiwal powstał w lipcu 1995 roku z inicjatywy dyrektora Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Pierwsza edycja zorganizowana została pod nazwą Festiwal Muzyki Sakralnej "Muzyka Włodawy". Potem nastąpiła kilkuletnia przerwa, a w 1999 impreza powróciła pod nazwą Festiwal Trzech Kultur, stając się wydarzeniem corocznym, celebrowanym zwykle we wrześniu. Szesnasta edycjia Festiwalu odbyła się 17-20 września 2015. Mieszkańcy DPS "Senior" uczestniczyli w pierwszym dniu Festiwalu (piątek) poświęcony jest on tradycji i religii kultury żydowskiej, a większość wystaw, koncertów, warsztatów zajęciowych, konferencji etc. ma miejsce w kompleksie synagogalnym należącym do Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Drugi dzień (sobota) to dzień kultury związanej z prawosławiem, skupiony wokół włodawskiej cerkwi pw. Narodzenia NMP. Trzeci dzień (niedziela) jest poświęcony tradycji katolickiej, a imprezy festiwalowe odbywają się głównie w okolicach kościoła pw. św. Ludwika i klasztoru paulinów.

Więcej…
 
Pizza

5.09.15r. mieszkańcy upiekli przepyszną pizzę...było wesoło, smacznie z przygrywką...
Przepis:
Ciasto:
3 szkl. mąki
5 dkg
2 łyżeczki cukru
2 jajka
1 łyżeczka soli
4 łyżki oleju
szklanka wody lub mleka
Wszystkie produkty mają być ciepłe. Wyrabiamy ciasto do momentu pojawienia się pęcherzyków powietrza w cieście, dzielimy na pół, ciasta z w/w produktów wystarczy na dwie blachy.
Farsz według uznania.
Mieszkańcy podsmażyli kiełbaskę z cebulką i pieczarkami na oleju. Dodali do farszu pokrojoną paprykę, kukurydzę. Piekliśmy 30 min w temperaturze 220 stopni C, 10 min. przed zakończeniem pieczenia posypaliśmy pizzę na grubo startym na tartce serem żółtym.
SMACZNEGO!!!

Więcej…
 
X Lecie Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Przystań" we Włodawie

10 lat temu funkcjonowanie rozpoczął wyjątkowy ośrodek, nazywany obecnie „Przystanią”. Mowa o Powiatowym Ośrodku Wsparcia „Przystań”, który we czwartek 10.09.2015r. obchodził jubileusz swojej działalności. W uroczystym spotkaniu wzięli udział uczestnicy Ośrodka, pracownicy, a także zaproszeni goście mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance wraz z Panem Andrzejem Lisem Dyrektorem. Na wstępie uroczystości Pani Dorota Ostrowska Dyrektor POW "Przystań" we Włodawie wyróżniła pamiątkowymi dyplomami osoby uczęszczające do ośrodka od początku jego istnienia i wnoszące największe zaangażowaie w życie placówki . Następnie przyszedł czas na atrakcje jakie dla gości przygotowali pracownicy ośrodka oraz jego uczestnicy, wśród których wymienić można między innymi: zwiedzanie ośrodka w asyście jego uczestników, zapoznanie się z historią powstania oraz działalnością Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Przystań", udział w konkursach, poczęstunek przygotowany przez uczestników i pracowników ośrodka, wspólna zabawa. Wyrazem uznania dla działalności placówki były gratulacje z rąk Pana Andrzeja Lisa Dyrektora DPS "Senior". Życzenia dalszych sukcesów i pomyślności, wręczone kwiaty oraz upominek wykonany przez mieszkańców DPS "Senior" w Różance na terapii zajęciowej.

Więcej…
 
Pielgrzymka do Kodnia

Mieszkańcy DPS "Senior" w dniu 08.09.15r. wyruszyli z pielgrzymowaniem na uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.Po drodze mijaliśmy pieszą pielgrzymkę z Włodawy. Uczestniczyliśmy we Mszy Św. dziękując za tegoroczne plony. Zwiedziliśmy kalwarię kodeńską a na zakończenie odpustu niektórzy mieszkańcy cieszyli się kupnem gadżetów odpustowych.

Więcej…
 
Sierpniowy grill w altankach

 
Dzień Chochoła w DPS Nowiny

Dnia 21.08.2015r mieszkańcy DPS "Senior" wzięli udział w obchodach Dnia Chochoła organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Nowinach oraz Stowarzyszenie Nadzieja dla wykluczonych. Mieszkańcy wykonali chochoła ze słomy na wystawę chochołową prezentowana podczas spotkania a także danie staropolskie „smalec domowy różaniecki", zajęliśmy drugie miejsce. Przedstawiciele uczestniczących placówek wykonywali przyśpiewki ludowe. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkursach i zabawach przygotowanych przez organizatorów imprezy. Było zabawnie, wesoło, pysznie i przyjemnie.

Więcej…
 
XIV Biesiada Integracyjna w Krasnymstawie

Dnia 4 sierpnia 2015 roku w ogrodach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie odbyła się XIV Biesiada Integracyjna zorganizowana przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Krasnymstawie przy współpracy z Krasnostawskim Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Psychicznego i Pomocy Społecznej oraz Środowiskowym Domem Samopomocy w Krasnymstawie. Biesiada Integracyjna stała się coroczną, tradycyjną imprezą, w tym roku pod hasłem: "Tradycje wiejskiego wesela”. Głównym celem spotkania była aktywizacja i integracja środowiska seniorów z terenu miasta i powiatu krasnostawskiego oraz mieszkańców zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, uczestników ośrodków wsparcia, a także promocja twórczości kulturalnej i artystycznej oraz kultywowanie polskiej tradycji. I Dom Pomocy Społecznej "Senior" tam był...miód i wino pił..

Więcej…
 
Lipcowy grill w altankach

 
Placek jagodowy

Sezon jagodowy dobiega końca...mieszkanki upiekły przepyszny placek z jagodami, było przyjemnie, smacznie, wesoło.

Więcej…
 
Wyjazdy nad Jezioro Białe

Raz w tygodniu w okresie letnim mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" korzystają z uroków pobliskiego Jeziora Białego, czystej wody, powietrza, atrakcji oraz relaksującego dnia.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły