Aktualności
Szarlotka Pychotka

Mąkę wysyp do miski swej,
na to sześć żółtek wlej,
ćwiartkę śmietany,
margarynę i cukier daj,
wszystko razem wymieszaj,
jeszcze do pieczenia proszek,
i gotowe ciasto do wyrobienia!
Na pół podziel tą "królową",
blachę wyłóż ciasta połową,
na to nałóż masę jabłkową,
ubitą puchową kołderkę z białek,
przykryj resztą ciasta,
i do pieca basta!
Piec na godzinkę i na złoto
potem zje się ją z ochotą.
Na koniec posypka pudrowa
i szarlotka do kawy gotowa

Więcej…
 
11 Listopada

Narodowe Święto Niepodległości jest świętem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z okazji Święta Niepodległości wysłuchaliśmy z mieszkańcami pieśni patriotycznych i wojskowych, m.in.: „Legiony”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Ułani, ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Czerwone maki”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Piechota. Nie noszą lampasów”, „Oka”, „Modlitwa obozowa”, „Wojenko, wojenko”.

Więcej…
 
Ocalić od zapomnienia...

Zgodnie z tradycją 1 listopada odwiedzamy mogiły bliskich na cmentarzach. Kilka dni przed tym świętem odbywają się przygotowania. Mieszkańcy oraz pracownicy DPS "Senior" co roku porządkują miejsca spoczynku zmarłych Mieszkańców. Już jutro pogrążymy się w modlitwie nad grobami zmarłych.

Więcej…
 
Dzień seniora w "Złotej Jesieni"

Jesień życia to czas spotkań i planów na przyszłość. Zapewniali o tym uczestnicy Dnia Seniora zorganizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów "Złota Jesień" z Włodawy. W swoich zapewnieniach gospodarze nie byli osamotnieni, gdyż przez kilka godzin we Włodawskim Domu Kultury towarzyszyli im seniorzy z zaprzyjaźnionych placówek. Były uroczyste przemówienia licznie przybyłych przyjaciół, pyszny poczęstunek oraz tańce.

Więcej…
 
Warcabowe zmagania

Dnia dzisiejszego odbyły się rozgrywki warcabowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem graczy i kibiców, szczególnie Panów . Wśród mieszkańców wyłoniono zwyciężców i wręczono nagrody. Mistrzem okazał się Pan Antoni Mazur.

Więcej…
 
Zajęcia terapeutyczne

Pogoda październikowa nie rozpieszcza. Zrobiło się chłodno, dżdżysto, ponuro. Mieszkańcy pozytywnie i chętnie uczestniczą w życiu domu. Kucharzą, grają w karty, wykonują drobne prace ręczne, korzystają z czynnych zajęć terapeutycznych... mimo smutnej jesieni w naszych duszach pogodno.

Więcej…
 
Ćwiczenia - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej Włodawa.

W dniu 06.10.2016r. na terenie Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance odbyły się ćwiczenia zgrywających wybranych sił i środków KSRG z udziałem służb współdziałających. Przeprowadzono doskonalenie działań ratowniczo-gaśniczych w obiekcie przebywania osób starszych, w większości o ograniczonej zdolności poruszania się. W czynnościach PSP wzięli udział wybrani mieszkańcy oraz pracownicy (pozoranci). Akcję straży obserwowali przedstawiciele wojewódzkiej PSP, osoby wchodzące w skład Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Włodawa, Dyrektor DPS "Senior". Do postępowania ewakuacji przystąpiły jednostki:
JRG Włodawa, OSP Stary Brus, OSP Hanna, OSP Dołhobrody, OSP Różanka, OSP Żuków, OSP Zahajki.

Więcej…
 
Zwiedzanie Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze

W obozie zagłady w Sobiborze od kwietnia 1942 r. do października 1943 r. Niemcy wymordowali co najmniej 250 tys. Żydów pochodzących z Polski, krajów Europy, okupowanych terenów Związku Sowieckiego, a także około tysiąca Polaków. 14 października 1943 r. w obozie wybuchł zbrojny bunt. Ponad 300 więźniom udało się uciec; wojnę przeżyło 53 z nich. Muzeum w Sobiborze utworzono w 1993 r. w 50. rocznicę ucieczki. Muzeum w Sobiborze zwiedziliśmy 28.09.2016r ,dziękujemy za zajmujący wykład Panu Krzysztofowi Handorowi - przewodnikowi.

Więcej…
 
Pożegnanie lata

22 września Pan Andrzej Lis - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance powitał seniorów oraz osoby niepełnosprawne na pożegnaniu lata. Festyn zorganizowało Poleskie Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "Nasz Dom" . W części artystycznej wystąpiły zespoły śpiewacze „Jesień Życia z Pieśnią", „Kresowianki", „Złota Jesień”.
Czynnie uczestniczyliśmy w konkursach zdobywając cenne upominki. Pogoda iście wymarzona, rozgrzewał nas przepyszny bigos, kiełbasa z grilla, pachnący chleb ze smalcem oraz wspólne tańce i zabawa. Przybyli liczni, mili i zacni goście:
Pani Dorota Ostrowska - Dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Przystań" Włodawa;
Pani Aneta Paterek - Mietiułka - pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Włodawa;
Pan Andrzej Romańczuk - Starosta Powiatu Włodawskiego;
Ks. Jarosław Czech - Proboszcz Parafii Św. Augustyna w Różance;
"Kresowianki" - Zespół Śpiewaczy Włodawa;
"Złota Jesień" - Stowarzyszenie Seniorów Włodawa;
Żegnaj lato na rok...

Więcej…
 
Plażowanie

Wrzesień rozpieszcza nas cieplutkim słońcem, bezchmurnym niebem i wysoką temperaturą. Te urocze lato jeszcze trwa, więc korzystamy na maksa z wszystkich dobroci odpoczywając i plażując nad pobliskim Jeziorem Białym w Okunince.

Więcej…
 
Porzeczko branie

Mieszkańcy rozpoczęli coroczne zbiory porzeczek. W naszym sadzie od rana praca wre. Z tych pysznych owoców Panie Kucharki robią przetwory, które później przez cały rok służą mieszkańcom jako naturalne, przepyszne soki i kompoty.

Więcej…
 
Zespół Śpiewaczy "Jarzębina" z Zabłocia

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance wysłuchali dziś repertuaru pieśni Zespołu "Jarzębina" z Zabłocia...śpiewam tobie wiosko moja...z Zespołem przybył Sekretarz Gminy Kodeń Pan Mariusz Zańko.

Więcej…
 
Jezioro Białe - Okuninka

Mieszkańcy aby „złapać” nieco słońca wyjechali nad pobliskie jezioro. Pogoda dopisała! Były spacery, pływanie, lody, gra w karty, piękno przyrody i relaks.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 1 z 8

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły