Aktualności
Nadbużańska perełka

Okolice nadbużańskie to zdecydowanie najatrakcyjniejsza turystycznie część Południowego Podlasia. Przyciągają one dziką, nietkniętą przyrodą i unikatowym, kresowym charakterem. Dzięki pozyskanym środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Poleskie Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "Nasz Dom" działające przy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance zorganizowało dwudniową wycieczkę do "Dworu nad Bugiem" w Majdanie Stuleńskim. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior w Różance oraz uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Przystań" we Włodawie spędzili cudowne, niezapomniane chwile pełne relaksu. Dziękujemy za przemiłe przyjęcie, przepyszne jedzonko, przytulne pokoje.

Więcej…
 
100 lat Pani Stanisławy Najda

W dniu 09.05.2018 r. w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance odbyła się uroczystość setnych urodzin Pani Stanisławy Najda. Pani Stanisława Najda z domu Krzyżanowska ur. 09.05.1918 w Leonowie. Od chwili zamążpójścia mieszkała we wsi Niemirów. Razem z mężem prowadziła gospodarstwo rolne. W Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance przebywa od dnia 18 sierpnia 2014r. Szanowna Pani Stanisławo! "Jest to okazja niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Dane było Pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. Proszę przyjąć serdeczne życzenia urodzinowe". Z wyrazami szacunku Pan Andrzej Romańczuk - Starosta Powiatu Włodawskiego, Pan Tadeusz Sawicki - Wójt Gminy Włodawa, Pani Urszula Rudko - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włodawie, Pani Kamila Grzywaczewska - Kierownik KRUS Włodawa, Ks. Jarosław Czech - Proboszcz Parafii Św. Augustyna w Różance, Pan Andrzej Lis - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance, Pan Konrad Derkacz - Z-ca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance, Rodzina, Mieszkańcy oraz Pracownicy.

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne 2018

alt

 
Dzień Kobiet 2018

alt

 
Zabawa Karnawałowa 2018

Karnawał trwa w najlepsze. Pan Andrzej Lis - Dyrektor DPS " Senior" w Różance oraz Pan Konrad Derkacz - Z-ca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance dnia 08.02.2018 r. na uroczystej dorocznej Zabawie Karnawałowej powitali zroszonych gości:
- STKN - Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej wraz z Prezes Panią Barbarą Litwiniuk;
- Grupa Poetycka "Nadbużańska Fraza";
- Zespół Śpiewaczy "Kresowianki" pod przewodnictwem Pani Barbary Litwiniuk;
- Stowarzyszenie Seniorów " Złota Jesień" wraz z Prezesem Panem Zbigniewem Teodorowiczem.
- Zespół "Wrzos" pod opieką Pani Ireny Tetych, działający przy PZERiI we Włodawie;
Tradycyjnie już o oprawę muzyczną zadbał zaprzyjaźniony zespół "Luxband". Przy skocznych dźwiękach muzyki chętnych do tańca nie brakowało. Miłym akcentem zabawy były występy zaproszonych gości, a słodka niespodzianka i pyszny poczęstunek uświetniły nasz bal. Karnawałowy nastrój przelaliśmy na papier i na długo pozostanie w naszych sercach. Dziękujemy!

Więcej…
 
Przygotowania do zabawy karnawałowej

Karnawał w pełni. To czas licznych zabaw, maskarad, balów przebierańców i dyskotek. Opracowaliśmy plan organizacji naszej Domowej zabawy karnawałowej. Pomysły dotyczyły potrzeby doboru odpowiedniej, skocznej muzyki i konkursów. Już dziś rozpoczęliśmy tworzenie, przed nami wykonanie masek, serpentyn i innych elementów dekoracji. Nie zabraknie kolorów, blasku, piór i brokatu. Uwielbiamy dobrą zabawę i pląsy na parkiecie z gorącymi rytmami w tle, dlatego już nie możemy się doczekać naszej karnawałowej imprezy!

Więcej…
 
Odnowa w Duchu Świętym

Zapraszamy do Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance na cotygodniowe spotkania modlitewne, które prowadzi wspólnota "Emmanuel". Uczestnicząc w tych spotkaniach zbliżamy się do Boga, uczymy się akceptować Jego wole i otwierać się na Jego dary. Bóg kocha nas wszystkich jednakowo, wielką miłością. Wlewa do naszych serc łaski a serca nasze są wolne od naszych problemów i chorób.

Więcej…
 
Święto Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w dniu 22.01. b.r. do Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance, jak co roku, zawitała delegacja uczestników z Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Przystań" z Włodawy. Babcie i Dziadkowie przyjęli serdeczności, zostali obdarowani niezwykłymi laurkami  własnoręcznie wykonanymi i fantazyjnie ozdobionymi. Wszyscy Mieszkańcy głęboko wzruszeni z życzeniami wszelkiej pomyślności, radości, spełnienia marzeń oraz zdrowia dziękowali przybyłym gościom.

Więcej…
 
Wizyta Duszpasterska

Z noworocznym błogosławieństwem skierowanym do każdego Mieszkańca Domu Pomocy Społecznej "Senior" przybył Ks.Jarosław Czech - Proboszcz Parafii Św. Augustyna w Różance. Wszyscy Mieszkańcy po Mszy Świętej przyjmowali Kapłana w swoich pokojach. Z każdym Mieszkańcem Ksiądz porozmawiał o ich problemach, troskach i nadziejach życząc wielu łask Bożych oraz wszelkiego dobra w tym roku.

Więcej…
 
Zapiekanka ziemniaczana

Cały świat w zapiekance! Danie, które w zasadzie robi się samo. Jest smaczne, sycące, tanie i doskonałe zarówno na zimne, jak i ciepłe dni. Można je zrobić niemal ze wszystkiego, a za każdym razem mamy ochotę na zapiekany misz masz. Dzień pachniał daniem z piekarnika za sprawą osób, które w pracowni gastronomicznej doskonalili swoje umiejętności kulinarne piekąc ten przysmak.

Więcej…
 
Zebranie Noworoczne

Tradycyjnie, jak co roku, odbyło się zebranie Mieszkańców, na którym Dyrektorzy podsumowali minione wydarzenia roku 2017 oraz nakreślili plan działań przewidywanych na 2018 rok. Mieszkańcy wyrazili swoją opinię na temat opieki i zajęć w naszej placówce. Zadowolenie z organizacji pobytu w naszym domu to sukces i satysfakcja dla całego personelu. Dyrektorzy zaproponowali podopiecznym nowe formy zajęć, które wynikają z ich zainteresowań i pasji. Mieszkańcy zgłosili również propozycje odnośnie menu i sposobów spędzania wolnego czasu. Miło nam było słuchać z jakim zaangażowaniem nasi Seniorzy wypowiadają się na tematy związane z ich codziennym życiem. Spotkanie było także okazją do złożenia noworocznych życzeń.

Więcej…
 
Kolędowanie Noworoczne

Rok 2017 odchodzi w przeszłość. Dla niektórych z nas upłynął pod znakiem sukcesów, dla innych pod znakiem straty. Jedni musieli walczyć, inni odkryli, że nie muszą. Dla jeszcze innych to był rok, jak każdy inny. Wszystkich nas łączy jedno, to już było! Szczęśliwe, piękne, smutne, nijakie ale przeszłe. A przed nami Nowy Rok, pokolędujmy wspólnie na jego powitanie, ile sił w płucach. Głęboko wierzymy, że dla nas wszystkich nadszedł "Szczęśliwy Nowy 2018?. A jeśli tyle osób spotyka się, żeby wspólnie pokolędować, to właśnie takowy będzie! alt:-) Hej kolęda, kolęda?

Więcej…
 
Nowy Rok 2018

alt

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły