Aktualności
XIII Biesiada Integracyjna w Krasnymstawie

Dnia 12.08.2014r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance na zaproszenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie uczestniczyli w Biesiadzie Integracyjnej "Kto tańczy, śpiewa i się śmieje ten się nigdy nie starzeje". Zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Bożenna Pachla, mieszkańcy prezentowali swój dorobek artystyczny, był pyszny poczęstunek, upominki dla wszystkich i tańce do późnych godzin wieczornych. Było nam wspaniale...

Więcej…
 
Wizyta Antoniego Kwaśniewskiego - Ojca Misjonarza

„Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię” - rozpoczynam od tych słów moją pierwszą opowieść z Kamerunu, myśląc o ludziach, do których zostałem posłany. Zacznę jednak od początku. Moje spotkanie z tym krajem rozpoczęło się 30 lat temu. Afrykę, która żyła dotychczas tylko w mojej wyobraźni, oglądałem teraz oczyma. Pierwszą rzeczą, którą dało się wyraźnie odczuć, był niewątpliwie upał i zaraz potem radość współbraci, którzy czekali na nas jak na deszcz. :„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię...”. Zostałem skierowany do pracy misyjnej do jednej z diecezji. Powoli rosła ona w siłę, powiększając pole działalności. Znaczną część ekipy misjonarskiej stanowią tutaj oblaci. Wszędzie lasy tropikalne, daleko do cywilizacji. Po swojej 30-letniej działalności ewangelizacyjnej na tutejszej misji, misjonarze opuszczają ten zakątek świata. Patrzę na to z pewnym niepokojem, ale myślę, że z pomocą Bożą i ludzką będą sobie jakoś radzili. Na terenie misji mieszkali przede wszystkim Pigmeje-Baka, stanowiący 2/3 ludności. Jeśli jednak chodzi o liczbę chrześcijan, to są oni mniejszością. Po paru latach pobytu wiem wszystko o tutejszych zwyczajach, kulturze, wierzeniach, itd., dlatego dziś dnia 30.07.2014r. przybyłem do Was aby Wam o misjach opowiedzieć.

Więcej…
 
Wyjazd nad Jezioro Białe w Okunince

Dnia 21.07.2014r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance wybrali się nad jeziorko. Pogoda dopisała, część seniorów, którym niestraszne były gorące promienie, zażywała kąpieli zarówno wodnej jak i słonecznej na plaży oraz podczas spaceru na pomoście. W samo południe wszyscy seniorzy udali się do kawiarenki, gdzie czekały na nich orzeźwiające desery lodowe...

Więcej…
 
Przedpołudniowy wypoczynek

W tygodniu przed południem spotykamy się w altankach przy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Słuchamy muzyki, czytamy gazety, rozmawiamy, odpoczywamy od upałów...

Więcej…
 
Przepisy babcinej skarbnicy – zapomniane smaki odkryte na nowo

Spotkanie drugie 10.07.2014r.

Więcej…
 
Znaki Światowych Dni Młodzieży w Domu Pomocy Społecznej „Senior”

Znaki - Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej dotarły do Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy DPS, mieszkańcy Różanki, Księża dekanatu włodawskiego, Wójt Gminy Włodawa, Dyrektor DPS „Senior”. To bardzo ważne doświadczenie jednoczące ludzi, pogłębiające naszą wytrwałość religijną i pokazujące innym, że warto być razem.

Więcej…
 
Przepisy babcinej skarbnicy – zapomniane smaki odkryte na nowo

” Przepisy babcinej skarbnicy – zapomniane smaki odkryte na nowo” - zadanie dofinansowane przez Województwo Lubelskie.
Zadanie publiczne, które realizuje Poleskie Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Nasz Dom” w Różance pt.:” Przepisy babcinej skarbnicy – zapomniane smaki odkryte na nowo” ma na celu aktywizację i integrację międzypokoleniową poprzez wspólne zajęcia kulinarne seniorów z młodzieżą zamieszkałych na terenie powiatu włodawskiego. Członkowie Stowarzyszenia „Nasz Dom” przy współpracy z młodzieżą szkolną pragną zorganizować cykl trzech spotkań integracyjnych promujących zdrowy styl życia oraz poświęconych zapomnianym potrawom naszego regionu. Starsi przekażą wiedzę kulinarną młodzieży, nauczą zapomnianych tradycji, odkryją dawne smaki. Pierwsze ze wspólnych spotkań odbyło się dnia 25.06.2014r. Pan Andrzej Lis - prezes Stowarzyszenia, powitał zaproszonych gości życząc pysznych smaków, udanej zabawy, wspaniałej współpracy międzypokoleniowej. Serdeczne podziękowania składamy Pani Marii Omelczuk oraz grupie młodzieży, którzy dzielnie uczestniczą w projekcie. Dziękujemy także Pani Dorocie Ostrowskiej - wiceprezes Stowarzyszenia, która wraz z uczestnikami POW „Przystań” bierze czynny udział w projekcie. Wyrazy uznania seniorom z DPS „Senior” za przekazaną wiedzę i zapomniane smaki...

Więcej…
 
Zaproszenie

alt

 
Upalne dni spędzamy w plenerze

 
Wyjazd na turniej warcabowy

Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” był organizatorem i zarazem gospodarzem Integracyjnego Turnieju Warcabowego. W turnieju udział wzięło 10 zawodników z 5 placówek:
Domu Pomocy Społecznej „SENIOR” w Różance, Warsztatów Terapii Zajęciowej we Włodawie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, Środowiskowego Hufca Pracy we Włodawie oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie.
Celem turnieju było upowszechnianie gry w warcaby, jako jednej z form spędzania czasu wolnego, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz umiejętności przestrzegania zasad i reguł rywalizacji sportowej. Organizatorzy turnieju zapewnili wszystkim uczestnikom drobny poczęstunek. Turniej przebiegał zgodnie z zasadami fair- play i był na wysokim poziomie. Uwieńczeniem turnieju było wręczenie dyplomów oraz nagród przez Dyrektora Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie.
I miejsce zdobył Mariusz Szymański z Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie, II miejsce - Wiesław Kowaluk z Domu Pomocy Społecznej „SENIOR” w Różance i III miejsce – Henryk Linkiewicz z Warsztatów Terapii Zajęciowej we Włodawie.

Więcej…
 
Rozgrywki warcabowe

Dnia 23.05.2014r. odbyły się wewnętrzne rozgrywki warcabowe przygotowujące mieszkańców do I Turnieju Warcabowego, który odbędzie się dnia 29.05.2014r. w Powiatowym Ośrodku Wsparcia PRZYSTAŃ we Włodawie. Dom Pomocy Społecznej SENIOR reprezentować będzie dwóch zawodników Pan Stanisław Zachaj oraz Pan Wiesław Kowaluk. W dzisiejszych rozgrywkach wyniki klasyfikowały się następująco:
1. Zachaj Stanisław
2. Kowaluk Wiesław
3. Mizgalski Wojciech
Niścioruk Jan
4. Szymański Sylwester
Anulewicz Adam
5. Demczuk Zdzisław
Kozak Edward
Naszym wspaniałym zawodnikom kibicowały dzielnie mieszkanki. Życzymy powodzenia.

Więcej…
 
XV Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej do Radecznicy
W godzinach przedpołudniowych 21 maja ożywił się plac przy Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy. To właśnie przybyli pielgrzymi z Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej z czterech diecezji: siedleckiej, lubelskiej, zamojsko – lubaczowskiej i sandomierskiej, aby uczestniczyć w Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego. Jest to już XV wspólna pielgrzymka osób starszych, niepełnosprawnych, upośledzonych wraz ze swoimi opiekunami, wychowawcami i pracownikami społecznymi. Inicjatorem i organizatorem wspólnego spotkania jest Stowarzyszenie Integracji Społecznej "Bone Corda" reprezentowane przez Panią Prezes Grażynę Piżuk i Archidiecezjalny Duszpasterz Pracowników Pomocy Społecznej ks. dr Waldemar Sądecki.
Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Mariana Rojka o godz. 12.00.

Program tej uroczystości...
XV Pielgrzymka Środowiska Pomocy Społecznej Województwa Lubelskiego do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy 21.05. 2014 r.
11.00 - przyjazd i zbiórka w Sanktuarium
11.20 - powitanie i przybliżenie historii objawień i sanktuarium
11.40 - godzinki o św. Antonim
12.00 - Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiego ks. bpa Mariana Rojka
13.30 - piknik integracyjny prowadzony przez zespół muzyczny.
Spotkanie przy wspólnym posiłku J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka z Dyrektorami DPS, ŚDS, WTZ, Ks. kapelanami i gośćmi zaproszonymi na placu przy sanktuarium.
Występy indywidualne i zespołowe mieszkańców, uczestników DPS, WTZ, ŚDS. Wspólna zabawa.

Całość pielgrzymki zakończył wspólny piknik integracyjny na placu. W XV Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego wzięło udział ponad tysiąc pielgrzymów, w tym mieszkańcy DPS "SENIOR" w Różance wraz z pracownikami.
Więcej…
 
Relaks na wiosennej łące

Fundacja Inicjatyw Lokalnych we Włodawie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie była wykonawcą szkolenia współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej ,,Opiekun osób zależnych z modułem pierwszej pomocy przedmedycznej’’. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi opieki nad osobą chorą, starszą, niepełnosprawną oraz dziećmi przewlekle chorymi, uczęszczali na spacery zorganizowane przy współpracy terapeutów zajęciowych. Miejscem prowadzenia zajęć praktycznych był DPS ,,Senior’’ w Różance (Relaks na wiosennej łące), POW ,,Przystań’’ we Włodawie i SP ZOZ we Włodawie. Osoby prowadzące zajęcia: Kamil Kociubiński, Dorota Ostrowska, Beata Stefaniuk, Agnieszka Lewczuk. Szkolenie ukończyło 10 osób bezrobotnych z terenu Powiatu Włodawskiego.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły