Aktualności
Mamo...

"Widzę znów nasz dom, Ciebie mamo w nim.

Wspominam stary klon,

Ciemny i wysoki jak dym.

Mamo, wołam twoje imię.

Znowu jesteś przy mnie.

Jak za dawnych lat."

                 V.Villas

alt

 
XVIII Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej.

W godzinach przedpołudniowych 17 maja 2017 r. ożywił się plac przy Sanktuarium Maryjnym w Chełmie. To właśnie przybyli pielgrzymi z Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej, aby uczestniczyć w Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego. Jest to już XVIII wspólna pielgrzymka osób starszych, niepełnosprawnych, upośledzonych wraz ze swoimi dyrektorami, opiekunami, wychowawcami i pracownikami socjalnymi. Inicjatorem i organizatorem wspólnego spotkania jest Stowarzyszenie Integracji Społecznej "Bone Corda" w Kalince.
Program tej uroczystości...
XVIII Pielgrzymka Środowiska Pomocy Społecznej Województwa Lubelskiego do Sanktuarium Maryjnego w Chełmie.
10.00 - przyjazd i zbiórka przy Sanktuarium
10.40 - powitanie i przybliżenie historii Sanktuarium
11.00 - Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Biskupa Mieczysława Cisło
12.30 - Spotkanie przy wspólnym posiłku J.E. Ks. Bpa Mieczysława Cisło z Dyrektorami DPS, ŚDS, WTZ, Ks. Kapelanami i gośćmi zaproszonymi w sali przy Sanktuarium. Występy indywidualne i zespołowe. Całość pielgrzymki zakończył wspólny piknik integracyjny na placu przed Sanktuarium.

Więcej…
 
Szkolne Koło Caritas - Sosnowica

Przy Zespole Szkół Publicznych w Sosnowicy z inicjatywy Dyrektora szkoły mgr Marzeny Waszczuk-Bancerz powstało Szkolne Koło Caritas. Głównym celem SKC jest kształtowanie u młodych ludzi potrzeby życia według uniwersalnych humanistycznych wartości. Szkolne Koło Caritas poprzez różnorodną działalność oferowaną swoim członkom stwarza im możliwość doświadczania i przeżywania wielu nowych sytuacji. Uczniowie szkoły wraz z ks. Dariuszem Radzikowskim odwiedzili Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Senior" by sprawić im wielką przyjemność niosąc w sercu śpiew i radość...

Więcej…
 
Runda Druga...

Jak się okazuje, gimnastyka umysłu może w znaczący sposób poprawić pamięć, koncentrację i szybkość myślenia. Choroby pojawiające się z wiekiem stanowią duży problem dla seniorów, jak na przykład Alzheimer. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć. Najlepszym lekarstwem są warcaby, to idealny sposób na poprawę kondycji naszego umysłu. Dziś rozgrywamy drugą rundę alt:-).

Więcej…
 
Dzień Osoby z Niepełnosprawnością

W dniu 06.05.2017r Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego "Dnia Inwalidy" zorganizowanych przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie. Zgromadzonych gości powitał Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński w asyście Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Korzeniewskiego oraz Wiceprzewodniczącej Łucji Pamulskiej. Tego dnia jubileusz 35-lecia pracy społecznej na rzecz Związku obchodziła Przewodnicząca Irena Rutkowska.

Więcej…
 
Gofry

Na dworze szaro, buro i ponuro a w DPS "Senior" Mieszkańcy spędzają dzień na słodko, owocowo i gofrowo...humor jest, pychotka jest alt:-).

Więcej…
 
Kreatywni My!!!

Ładną pogodę trzeba wycisnąć jak cytrynę i korzystać z niej ile tylko się da. Wiosna to pora roku, w której staramy się przyspieszyć tempo. W zależności od tego ile wolnego czasu udało mi się wygospodarować, w jakim nastroju jesteśmy i jaka pogoda panuje na zewnątrz, nasze sposoby na zrelaksowanie się i naładowanie na nowo baterii są przeróżne. Większość z Mieszkańców uczestniczy w przeróżnych zajęciach terapeutycznych, dostosowanych do potrzeb oraz możliwości zdrowotnych. Jeden lubi dobre kino, inny prace w ogrodzie jeszcze inny ruch na świeżym powietrzu, wystarczy trochę kreatywności i chęci:)Działamy!

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne 2017

alt

 
Mała Akademia - przedszkolaki z Włodawy

Maluszki Kochane z przedszkola "Mała Akademia" wraz z Panią Dyrektor Wiolettą Szczepańską i Panią Anetą Sową przyniosły Mieszkańcom ciepłe, radosne, serdeczne życzenia Wielkanocne. Dziękujemy alt:-).

Więcej…
 
Palmy Wielkanocne

Mieszkanki DPS "Senior" dbają, by tradycja nie przeszła do lamusa. Tuż przed Niedzielą Palmową zaczęły palmowe rękodzieła. Do ich wykonania wykorzystujemy naturalne, roślinne materiały, które zbieramy w odpowiednich porach roku, jedynie kwiaty są z bibuły, bo trudno o prawdziwe. Mieszkańcy dzielnie wtórują Mieszkankom siejąc owies. Zajęcia dziś nikomu nie brakowało, pozytywnej energii takoż alt:-).

Więcej…
 
Rozgrywki warcabowe

Mieszkańcy rozegrali nie lada potyczki warcabowe. Tego typu turnieje są dobrą formą spędzania wolnego czasu oraz dają możliwość do samodzielności w podejmowaniu decyzji, rozwijają zdolność koncentracji i logicznego myślenia, a jak również stosowania w praktyce zasady „fair play". Wszyscy uczestnicy dziś są zwycięzcami. Gratulacje!

Więcej…
 
Chór Gaudeamus

Chór „Gaudeamus” ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie wystąpił w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Uczniowie przygotowali przepiękny występ pod kierunkiem Pani Małgorzaty Błażejczyk i Pani Renaty Ślązak. Mieszkańcy wzruszeni, zasłuchani, zachwyceni wrażliwością wykonywanych utworów wokalnych grupowo oraz solo. Serdecznie dziękujemy za upominki wykonane przez chórzystów oraz niezapomniane chwile.

Więcej…
 
Rekolekcje Wielkopostne

Przyjmij uwolnienie. Przyjmij to, co daje Ci Bóg. Zadbaj o otrzymane dary, zatroszcz się o wolność. Wszystko cokolwiek odbierasz, przyjmuj z nadzieją! Mieszkańcy przeżyli czas rekolekcji wielkopostnych, które głosił Ks. Krzysztof Pełka - Kierownik Portalu podlasie24.pl.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły