Aktualności
Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to święto, w którym podkreślamy naszą więź z babciami i dziadkami poprzez wręczane im kwiaty, laurki, życzena, przedstawienia, zabawy. Jest to święto szczególnie ważne dla seniorów mieszkających w Domu Pomocy Społecznej "Senior". Z tej okazji dnia 21.01.16 inegrowaliśmy się przy dzwiękach magnetofonu, dobrym jabłeczniku, składaniu życzeń oraz wierszach przygotowanych specjalnie na tą okazję. Dnia 22.01.16 o Babciach i Dziadkach tu mieszkających nie zapomnieli uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Przystań" z Włodawy wręczając własnoręcznie wykonane laurki. Jednak wyjątkowym w tych dniach życzeniem było te najbliższe sercu seniorów - życzenie od wnucząt.

Więcej…
 
Wizyta duszpasterska 2016

Ks. Jarosław Czech Proboszcz Parafii Św. Augustyna w Różance zawitał z kolędą do wszystkich mieszkańców DPS "Senior". Rozpoczął od obrzędu błogosławieństwa, wspólnej modlitwy i rozważań Słowa Bożego. Witając się z każdym słowami „pokój temu domowi” życzył, aby stale był w tym domu obecny Chrystus, który przychodząc na świat przyniósł ludziom pokój. Podczas wizyty był czas na rozmowę duszpasterza z wiernymi, rozmowę, której zawsze towarzyszy roztropność, delikatność i chrześcijańska zasada miłości.

Więcej…
 
Gimnastyka

Senior większości ludziom kojarzy się z "dziadkiem" siedzącym w wygodnym, bujanym fotelu z gazetą w ręce. To stereotyp! Codzienna gimnastyka seniora jaką prowadzimy w DPS "Senior" pozwala mieszkańcom zachować nie tylko sprawność fizyczną, ale również intelektualną. Należy jednak pamiętać, że dobór ćwiczeń i wysiłku dla osób w wieku starszym jest sprawą kluczową i indywidualną, dlatego też często wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą.
Ruch to zdrowie!!!

Więcej…
 
Naleśniki

Pan Naleśnik dziś w humorze,
obdaruje Was jak może!
Porcja cała, bądź niepełna,
zawsze będzie Wam przyjemna.
A szczególnie te na słodko -
zawsze pyszną są pychotką!
Dziś smażyły super Panie
zapraszając na kulinarne ucztowanie!!!

Więcej…
 
Zimowo

Od kilku dni mamy wreszcie prawdziwą, tak upragnioną przez naszych Pensjonariuszy zimę - taką właśnie pamiętają z lat swojej młodości! Oto piękno styczniowego przedpołudnia i okolic Domu Pomocy Społecznej "Senior" - niech ta biel nas póki co okala...

Więcej…
 
Nowy Rok 2016

Czas mija niepostrzeżenie, 2015 rok minął jak z płatka przed nami czysta karta pod nazwą 2016, życzymy Państwu z okazji jego przyjścia, by był on najlepszym z dotychczasowych "datowników", obfitującym w miłe chwile, piękno i nieoczekiwane róże! Wszystkiego co najlepsze!

 

 alt

 
Życzenia Bożonarodzeniowe 2015 r.

alt

 
Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to czas wspólnego kolędowania. Zgodnie z tą myślą uczniowie z ZSR w Korolówce udali się do Domu Pomocy Społecznej "Senior" z przygotowanym występem Jasełkowym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jest to kolejne spotkanie z pensjonariuszami, które uczy szacunku do ludzi starszych, samotnych i chorych, dzielenia się radością z innymi. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, dostarczyły przyjemnych wrażeń i wzruszeń mieszkańcom a uczniom występ sprawił wiele radości. Pensjonariusze w serdecznych słowach podziękowali wykonawcom za występ, składając na ich ręce życzenia całemu gronu pedagogicznemu i całej społeczności szkolnej. Artyści w dowód wdzięczności za występ otrzymali słodki poczęstunek.

Więcej…
 
Mikołajki

Św. Mikołaj to chyba najmilszy święty, przychodzi do wszystkich, którzy oczekują od niego wsparcia i prezentów. Wszystkim mieszkańcom przyniósł mikołajkowe prezenty. Mikołaj otrzymał pomoc od swych ludzkich współpracowników, którzy nie tylko w święto, ale na co dzień są pomocni mieszkańcom.

Więcej…
 
Andrzejki - Kalinka

Koniec listopada obfituje w zabawy więc jak obyczaj karze delegacja mieszkańców naszego Domu bawiła się na spotkaniu andrzejkowym zorganizowanym przez DPS Kalinka koło Parczewa. W części artystycznej wykonanej przez gospodarzy uroczystości wystąpił również duet „Baciarów Lwowskich Tomcio i Szczepcio”, którzy bawili uczestników lwowskimi piosenkami i anegdotami. Po obiedzie przy dobrej muzyce rozpoczęła się zabawa taneczna.

Więcej…
 
Wróżby andrzejkowe

Są różne sposoby, żeby się dowiedzieć, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. I właśnie w tym niezwykłym czasie 30 listopada 2015 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej pod okiem Pań terapeutek snuli wróżby i zaklęcia. Nie zabrakło lania wosku,gier i zabaw, wróżenia z kart. Wszystkim udzielił się dobry nastrój a pyszne babeczki upieczone przez mieszkańców smakowały magicznie.

Więcej…
 
Dzień Seniora

W dniu 20 listopada 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora. Wspólnie z mieszkańcami DPS-u świętowali jego pracownicy. Imprezę rozpoczął uroczyście Dyrektor Domu - Andrzej Lis, który złożył Seniorom serdeczne życzenia, do których przyłączyli się pracownicy. Następnie odbyła się część artystyczna spotkania, w której wystąpił chór "Jesień życia z pieśnią", pod opieką instruktora Zenona Puły. Wyjątkowy klimat, jaki wytworzył się dzięki wspólnie śpiewanym przez wszystkich piosenkom i trwająca za oknami prawdziwie złota polska jesień sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników spotkania - podopiecznych i pracowników Domu.

Więcej…
 
Z dnia codziennego

„Nic smutniejszego jak przebywać sam na sam bez żadnego zajęcia..."
Walter

Od dawna wartość zajęcia i pracy są znanymi i cenionymi środkami leczniczymi. Dlatego jedną z form aktywizacji jest terapia zajęciowa. Daje mieszkańcom szansę czynnego uczestnictwa w takiej formie twórczości, która odpowiada ich indywidualnym uzdolnieniom i możliwościom. Jest to jeden z ważniejszych czynników rehabilitacji społecznej. Włączamy w nią jak najszersze grono osób. Panie terapeutki organizują czas codzienny aby mieszkańcy czuli się potrzebni, byli potrzebni a dom tętnił życiem.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły