Aktualności
Dzień Kobiet 2018

alt

 
Zabawa Karnawałowa 2018

Karnawał trwa w najlepsze. Pan Andrzej Lis - Dyrektor DPS " Senior" w Różance oraz Pan Konrad Derkacz - Z-ca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance dnia 08.02.2018 r. na uroczystej dorocznej Zabawie Karnawałowej powitali zroszonych gości:
- STKN - Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej wraz z Prezes Panią Barbarą Litwiniuk;
- Grupa Poetycka "Nadbużańska Fraza";
- Zespół Śpiewaczy "Kresowianki" pod przewodnictwem Pani Barbary Litwiniuk;
- Stowarzyszenie Seniorów " Złota Jesień" wraz z Prezesem Panem Zbigniewem Teodorowiczem.
- Zespół "Wrzos" pod opieką Pani Ireny Tetych, działający przy PZERiI we Włodawie;
Tradycyjnie już o oprawę muzyczną zadbał zaprzyjaźniony zespół "Luxband". Przy skocznych dźwiękach muzyki chętnych do tańca nie brakowało. Miłym akcentem zabawy były występy zaproszonych gości, a słodka niespodzianka i pyszny poczęstunek uświetniły nasz bal. Karnawałowy nastrój przelaliśmy na papier i na długo pozostanie w naszych sercach. Dziękujemy!

Więcej…
 
Przygotowania do zabawy karnawałowej

Karnawał w pełni. To czas licznych zabaw, maskarad, balów przebierańców i dyskotek. Opracowaliśmy plan organizacji naszej Domowej zabawy karnawałowej. Pomysły dotyczyły potrzeby doboru odpowiedniej, skocznej muzyki i konkursów. Już dziś rozpoczęliśmy tworzenie, przed nami wykonanie masek, serpentyn i innych elementów dekoracji. Nie zabraknie kolorów, blasku, piór i brokatu. Uwielbiamy dobrą zabawę i pląsy na parkiecie z gorącymi rytmami w tle, dlatego już nie możemy się doczekać naszej karnawałowej imprezy!

Więcej…
 
Odnowa w Duchu Świętym

Zapraszamy do Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance na cotygodniowe spotkania modlitewne, które prowadzi wspólnota "Emmanuel". Uczestnicząc w tych spotkaniach zbliżamy się do Boga, uczymy się akceptować Jego wole i otwierać się na Jego dary. Bóg kocha nas wszystkich jednakowo, wielką miłością. Wlewa do naszych serc łaski a serca nasze są wolne od naszych problemów i chorób.

Więcej…
 
Święto Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w dniu 22.01. b.r. do Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance, jak co roku, zawitała delegacja uczestników z Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Przystań" z Włodawy. Babcie i Dziadkowie przyjęli serdeczności, zostali obdarowani niezwykłymi laurkami  własnoręcznie wykonanymi i fantazyjnie ozdobionymi. Wszyscy Mieszkańcy głęboko wzruszeni z życzeniami wszelkiej pomyślności, radości, spełnienia marzeń oraz zdrowia dziękowali przybyłym gościom.

Więcej…
 
Wizyta Duszpasterska

Z noworocznym błogosławieństwem skierowanym do każdego Mieszkańca Domu Pomocy Społecznej "Senior" przybył Ks.Jarosław Czech - Proboszcz Parafii Św. Augustyna w Różance. Wszyscy Mieszkańcy po Mszy Świętej przyjmowali Kapłana w swoich pokojach. Z każdym Mieszkańcem Ksiądz porozmawiał o ich problemach, troskach i nadziejach życząc wielu łask Bożych oraz wszelkiego dobra w tym roku.

Więcej…
 
Zapiekanka ziemniaczana

Cały świat w zapiekance! Danie, które w zasadzie robi się samo. Jest smaczne, sycące, tanie i doskonałe zarówno na zimne, jak i ciepłe dni. Można je zrobić niemal ze wszystkiego, a za każdym razem mamy ochotę na zapiekany misz masz. Dzień pachniał daniem z piekarnika za sprawą osób, które w pracowni gastronomicznej doskonalili swoje umiejętności kulinarne piekąc ten przysmak.

Więcej…
 
Zebranie Noworoczne

Tradycyjnie, jak co roku, odbyło się zebranie Mieszkańców, na którym Dyrektorzy podsumowali minione wydarzenia roku 2017 oraz nakreślili plan działań przewidywanych na 2018 rok. Mieszkańcy wyrazili swoją opinię na temat opieki i zajęć w naszej placówce. Zadowolenie z organizacji pobytu w naszym domu to sukces i satysfakcja dla całego personelu. Dyrektorzy zaproponowali podopiecznym nowe formy zajęć, które wynikają z ich zainteresowań i pasji. Mieszkańcy zgłosili również propozycje odnośnie menu i sposobów spędzania wolnego czasu. Miło nam było słuchać z jakim zaangażowaniem nasi Seniorzy wypowiadają się na tematy związane z ich codziennym życiem. Spotkanie było także okazją do złożenia noworocznych życzeń.

Więcej…
 
Kolędowanie Noworoczne

Rok 2017 odchodzi w przeszłość. Dla niektórych z nas upłynął pod znakiem sukcesów, dla innych pod znakiem straty. Jedni musieli walczyć, inni odkryli, że nie muszą. Dla jeszcze innych to był rok, jak każdy inny. Wszystkich nas łączy jedno, to już było! Szczęśliwe, piękne, smutne, nijakie ale przeszłe. A przed nami Nowy Rok, pokolędujmy wspólnie na jego powitanie, ile sił w płucach. Głęboko wierzymy, że dla nas wszystkich nadszedł "Szczęśliwy Nowy 2018?. A jeśli tyle osób spotyka się, żeby wspólnie pokolędować, to właśnie takowy będzie! alt:-) Hej kolęda, kolęda?

Więcej…
 
Nowy Rok 2018

alt

 
Spotkanie Opłatkowe

"Otul się ciepłem świątecznych dni jak szalem. Kolorowymi lampkami naciesz oczy. Dźwiękami kolęd uraduj uszy. Serce wypełnij serdecznościami z przysłanych kartek świątecznych. Zapomnij o wszystkim, co smuci i boli. W ten wyjątkowy, zimowy wieczór bądź blisko drugiego człowieka". Tymi słowami 22 grudnia 2017 roku rozpoczęło się z niecierpliwością oczekiwane od wielu dni spotkanie opłatkowe Seniorów. Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance życzenia bożonarodzeniowe złożyli: Andrzej Lis - Dyrektor DPS "Senior" w Różance, Ks. Jarosław Czech - Proboszcz Parafii Św. Augustyna w Różance oraz Pracownicy.

Więcej…
 
Życzenia Bożonarodzeniowe 2017

alt

 


Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły