Aktualności
Działania ratownicze Państwowej Straży Pożarnej z Włodawy.

W dniach 15-17 lipca w Domu Pomocy Społecznej "Senior" zostały przeprowadzone czynności kontrolno - rozpoznawcze, których celem było:
- rozpoznanie możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczych;
- zapoznanie z lokalizacją sprzętu gaśniczego wewnątrz budynku oraz rozmieszczeniem hydrantów na terenie DPS "Senior";
- zapoznanie z topografią terenu DPS "Senior".

Więcej…
 
Spotknia w altanach

Piękna lipcowa pogoda daje mieszkankom wytchnienie na łonie natury poleskiej przy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance.

Więcej…
 
Grill

30 czerwca 2015 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej "Senior" zorganizowaliśmy dla mieszkańców grilla. Zebranych przywitała Pani Marianna Wołczuk - Główna Księgowa. W trakcie grillowania opowiadaliśmy wesołe historie, śpiewaliśmy piosenki, mówiliśmy wiersze. Czas umiliła muzyka z ulubionych płyt oraz przepyszne potrawy : tradycyjny żur, pieczone młode ziemniaczki, pomidorki, ogórki, pieczony chlebek i grillowane kiełbaski. Pogoda dopisała więc tego dnia dobry humor nas nie opuszczał.

Więcej…
 
Letnie werandowanie

Mieszkańcy w czasie upałów schronienie znajdują na tarasach przyległych do oddziałów. Odpoczywają, czytają, rozmawiają, grają w warcaby mile spędzając czas...

Więcej…
 
Wycieczka do Lublina

Dnia 17.06.2015 mieszkańcy DPS "Senior" w Różance oraz podopieczni POW "Przystań" Włodawa pojechali na wycieczkę do Lublina. Wyjazd zorganizowało Poleskie Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "Nasz Dom" działające przy DPS "Senior" w Różance.
Integrując się międzypokoleniowo zwiedziliśmy Zamek Lubelski a w nim Muzeum ze słynnym stołem, na którym widnieje odbita Czarcia Łapa. Obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie "Kopciuszek" wystawione na deskach Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego. Zjedliśmy przepyszny obiad w restauracji "Ulice Miasta" w sercu Lublina. Uczciliśmy pamięć ofiar obozu na Majdanku. Finisz wycieczki to Zamkowe Tarasy a tam kolacja w McDonalds i zakupy. Wyjazd wyśmienity!

Więcej…
 
25 - lecie Święceń Kapłańskich Ks. Kapelana Jarosława Czecha

Uroczysta Msza Św. w intencji Ks. Jarosława Czecha odbyła się dnia 14.06.15 w DPS "Senior" w Różance. Kapelan sprawuje posługę mieszkańcom ponad siedem lat. Kapłańskie urodziny świętowali Dyrektor, Mieszkańcy oraz Pracownicy.

Więcej…
 
Wizyta Ks. Biskupa Piotra Sawczuka

02 czerwca 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance gościł J.E Ks. Bp Piotr Sawczuk. To miłe, niecodzienne wydarzenie miało miejsce przy okazji wizytacji kanonicznej w parafii Św. Augustyna w Różance. W bramie prowadzącej do naszego domu Księdza Biskupa powitał Pan Andrzej Romańczuk – Starosta powiatu włodawskiego , Pan Andrzej Lis – Dyrektor DPS „Senior” oraz Pani Marianna Wołczuk – Główna Księgowa DPS „Senior”. Następnie Mieszkańcy zgromadzeni w świetlicy przywitali Księdza Biskupa pieśnią w wykonaniu naszego chóru: "Bądź pozdrowiony Gościu Nasz...". Potem przyszła kolej na ciepłe przywitanie przez Dyrektora oraz Mieszkańców, którzy wręczyli Biskupowi kwiaty i podarunek wykonany w ramach prac terapii zajęciowej. Biskup Piotr uwzględniając miejsce, w którym się znalazł powiedział: ”że to wy –Mieszkańcy – jesteście pomocą dla ludzi zdrowych by ci nie zagubili się w drodze do Boga”. Biskup podkreślił tez, że Bóg kocha każdego człowieka. Wskazał, że najważniejsza jest wiara czyniąca nadzieję, czyli ufne oczekiwanie i pewność, że po zakończeniu ziemskiego życia każdy człowiek zobaczy Boga. Podziękował także personelowi za oddaną służbę oraz dla księdza Proboszcza Jarosława Czecha, który z wielką radością prowadzi duszpasterstwo wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Po wspólnej modlitwie Ksiądz Biskup Piotr wszystkim uroczyście błogosławił i przy śpiewach pieśni podarował pamiątkowe obrazki z modlitwą i z posługą udał się na jeden z oddziałów, by odwiedzić osoby leżące, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu .Na zakończenie wizytacji Dyrektor serdecznie podziękował za słowo i spotkanie. Uczestnicy spotkania podkreślali jego specyficzną atmosferę pełną radości, ciepła i wzajemnej życzliwości, oraz to, że ta wizyta długo zostanie w ich pamięci.

Więcej…
 
Dzień Matki

Nikt nie ma tak wielkiego znaczenia w życiu każdego człowieka jak rodzice. Trudy wychowania, liczne poświęcenia są dozą bezinteresownej miłości. To te silne, bezwzględne i szczere uczucia dziś właśnie doceniamy. Dlatego 26 maja cała nasza uwaga skupia się na tej prostej osobie mamy. Dziś swą miłość wszystkim mamom bez względu na wiek przekazują ich dzieci.

Więcej…
 
Majowe spacery

Piękny maj rozsiewa swe uroki i zaprasza na spacery, by lepiej je smakować. Liczni mieszkańcy wykorzystują każdą wolną chwilę, by cieszyć się terenem zielonym i ogrodami wokół Domu Pomocy Społecznej "Senior".

Więcej…
 
XVI Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej do Parczewa

06 maja Mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w corocznej pielgrzymce środowisk pomocy społecznej, zorganizowanej przez Archidiecezjalnego Duszpasterza Pracowników Pomocy Społecznej - ks. Bogusława Suszyło i Stowarzyszenie Integracji Społecznej BONE- CORDA w Kalince. XVI Pielgrzymka zgromadziła uczestników w Parczewie w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Głównym punktem uroczystości była msza święta, którą koncelebrował J.Eks. Ks Biskup Piotr Sawczuk. Po wspólnej modlitwie i chwilach refleksji nad Słowem Bożym odbył się piknik integracyjny, podczas którego Mieszkańcy mogli wysłuchać występów wokalnych, a także uczestniczyć w tańcach integracyjnych, co stworzyło radosną atmosferę wspólnoty. Mieszkańcy mogli poznać nowych, ciekawych ludzi, wymienić doświadczenia. Zabawę zakończył pyszny poczęstunek.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych we Włodawie

W dniu 23.04.2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, którego inicjatorem był Zarząd Oddziału Rejonowego we Włodawie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, na które zostali zaproszeni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Z tej okazji Pan Andrzej Lis Dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance podziękował za współpracę i skierował do wszystkich osób starszych i niepełnosprawnych życzenia zdrowia, pomyślności oraz sił w przezwyciężaniu życiowych trudności, aby otaczający świat był przyjazny, ciepły i bliski.
Gospodarzem spotkania była Pani Irena Rutkowska-Borgoń, szefowa miejscowego oddziału, której z okazji tego święta wręczono liczne wiązanki kwiatów, listy gratulacyjne oraz złożono serdeczne życzenia. Takie święta uświadamiają wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Ich głównym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat osób niepełnosprawnych, które nadal pokutują w naszym społeczeństwie.

Więcej…
 
Wyjazd do Parafii Prawosławnej we Włodawie

20 kwietnia 2015 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance wybrali się do Włodaway w celu zwiedzenia cerkwi Narodzenia Najświętszej Bogurodzicy. Przywitał nas Ks. Prot. Jerzy Ignaciuk opowiadając ciekawie o istocie prawosławia, historii i sztuce cerkiewnej oraz ważnych wydarzeniach przeszłych i przyszłych tutejszej parafii.

Więcej…
 
Zebrania z mieszkańcami

Raz w miesiącu w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance Pan Andrzej Lis Dyrektor spotyka się z Radą Mieszkańców oraz mieszkańcami w celu ustalenia prawidłowości i różnic jakie istnieją w placówce, ustalamy regulaminy, prowadzimy dyskusje, nanosimy ewentualne zmiany, dzielimy się uwagami... zawsze wspólnie znajdujemy dobre rozwiązanie!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły