Aktualności
Mała Akademia - przedszkolaki z Włodawy

Maluszki Kochane z przedszkola "Mała Akademia" wraz z Panią Dyrektor Wiolettą Szczepańską i Panią Anetą Sową przyniosły Mieszkańcom ciepłe, radosne, serdeczne życzenia Wielkanocne. Dziękujemy alt:-).

Więcej…
 
Palmy Wielkanocne

Mieszkanki DPS "Senior" dbają, by tradycja nie przeszła do lamusa. Tuż przed Niedzielą Palmową zaczęły palmowe rękodzieła. Do ich wykonania wykorzystujemy naturalne, roślinne materiały, które zbieramy w odpowiednich porach roku, jedynie kwiaty są z bibuły, bo trudno o prawdziwe. Mieszkańcy dzielnie wtórują Mieszkankom siejąc owies. Zajęcia dziś nikomu nie brakowało, pozytywnej energii takoż alt:-).

Więcej…
 
Rozgrywki warcabowe

Mieszkańcy rozegrali nie lada potyczki warcabowe. Tego typu turnieje są dobrą formą spędzania wolnego czasu oraz dają możliwość do samodzielności w podejmowaniu decyzji, rozwijają zdolność koncentracji i logicznego myślenia, a jak również stosowania w praktyce zasady „fair play". Wszyscy uczestnicy dziś są zwycięzcami. Gratulacje!

Więcej…
 
Chór Gaudeamus

Chór „Gaudeamus” ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie wystąpił w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Uczniowie przygotowali przepiękny występ pod kierunkiem Pani Małgorzaty Błażejczyk i Pani Renaty Ślązak. Mieszkańcy wzruszeni, zasłuchani, zachwyceni wrażliwością wykonywanych utworów wokalnych grupowo oraz solo. Serdecznie dziękujemy za upominki wykonane przez chórzystów oraz niezapomniane chwile.

Więcej…
 
Rekolekcje Wielkopostne

Przyjmij uwolnienie. Przyjmij to, co daje Ci Bóg. Zadbaj o otrzymane dary, zatroszcz się o wolność. Wszystko cokolwiek odbierasz, przyjmuj z nadzieją! Mieszkańcy przeżyli czas rekolekcji wielkopostnych, które głosił Ks. Krzysztof Pełka - Kierownik Portalu podlasie24.pl.

Więcej…
 
Hortiterapia

Już Hipokrates wiedział o dobroczynnościach ogrodów i sam twierdził, że "przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie". Leczenie ogrodami pomaga zachować równowagę psychiczną, zmniejsza stres i polepsza koncentracje. Mieszkańcy bardzo chętnie dbają i pielęgnują rośliny ozdobne tudzież alimentacyjne na własnych działkach. Prace dozują tak, aby nie powodowała zbytniego obciążenia organizmu. Dziś siejemy, niedługo pikujemy, wkrótce wysadzamy do gruntu.

Więcej…
 
Dzień Kobiet i Mężczyzn

Dzień Kobiet i Mężczyzn oczywiście obeszliśmy nader uroczyście, każda z Pań została obdarowana pięknym tulipanem. Panie otrzymały kwiaty z rąk Dyrektora - Andrzeja Lisa oraz Zastępcy Dyrektora - Konrada Derkacza. Była kawka, herbatka, ciasto, sielska, pełna ciepła atmosfera, wspólne śpiewy, gorące życzenia! Teraz wszyscy razem czekamy na wybuch wiosny - niech nie zwleka... Słońca i ciepła - oto czego sobie życzymy!

Więcej…
 
Dzień Kobiet