Aktualności
Z dnia codziennego

„Nic smutniejszego jak przebywać sam na sam bez żadnego zajęcia..."
Walter

Od dawna wartość zajęcia i pracy są znanymi i cenionymi środkami leczniczymi. Dlatego jedną z form aktywizacji jest terapia zajęciowa. Daje mieszkańcom szansę czynnego uczestnictwa w takiej formie twórczości, która odpowiada ich indywidualnym uzdolnieniom i możliwościom. Jest to jeden z ważniejszych czynników rehabilitacji społecznej. Włączamy w nią jak najszersze grono osób. Panie terapeutki organizują czas codzienny aby mieszkańcy czuli się potrzebni, byli potrzebni a dom tętnił życiem.

Więcej…
 
Występ dzieci z przedszkola

Pan Dyrektor powitał dziś małych artystów. Przedszkolaki pięknym, odważnym recytowaniem i śpiewem sprawili wielką radość podopiecznym Domu Pomocy Społecznej "Senior". Występ dał przedszkolakom możliwość pokazania umiejętności aktorskich i wokalnych. Dzieci wręczyły wszystkim mieszkańcom własnoręcznie robione laurki na Dzień Seniora. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Pensjonariusze nie kryli wzruszenia. Dzieci za swój trud i zaangażowanie oprócz oklasków zostały poczęstowane pysznymi ciasteczkami oraz sokiem, a także serdecznie zaproszone do ponownego odwiedzenia mieszkańców.

Więcej…
 
Zaduszki

" Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta
Tych co rozstali się z nami.

Święto rozsnute mgliście
Nad jesiennym, zadumanym światem,
Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,
Zmiotą z grobu zeschłe liście,
Położą kwiatek ".

Dziś mieszkańcy roztaczają wspomnienia w głębokiej zadumie nad przemijającym życiem. 2 listopad czas refleksji nad sensem ludzkiego losu wyrażamy wierszem, muzyką, myślami o bliskich i nas samych.

Więcej…
 
Dzień Wszystkich Świętych

1 listopad to czas refleksji i zadumy nad życiem,ale przede wszystkim jest to symbol pamieci i miłości do bliskich, którzy odeszli. To piękne, że mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance dbają, pamiętają i modlą się za zmarłych.

Więcej…
 
Tosty

Pracownia terapeutyczna dzis zamieniła się w tostownię. Woń smaków rozchodziła się po korytarzach. Tosty na słodko i słono zapachem skusiły do konsumpcji niejednego mieszkańca. Tosta testował sam Dyrektor...było pysznie, miło, wesoło.

Więcej…
 
Pamiętamy...

Listopad zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Święto Zmarłych. Większość ludzi odwiedzi w tym czasie swoich zmarłych bliskich, uprzątnie ich nagrobki, zapali symboliczny znicz. Niestety nie wszyscy mają taką możliwość. Właśnie dlatego w dniu dzisiejszym mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance porządkowali nagrobki na parafialnym cmentarzu, gdzie pochowani są zmarli pensjonariusze. Pamiętamy...

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Seniora we Włodawie

W dniu 17.10.2015 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji we Włodawie odbyły się uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Seniora zorganizowanym przez Panią Irenę Rutkowską - Borgoń Prezes PZERiI we Włodawie. Otworzył je Wiesław Muszyński Burmistrz Miasta Włodawa. Nie zabrakło wielu znamienitych gości: Józef Zając Senator RP, Pan Kazimierz Mazurek Prezes OPZERiI w Chełmie, Pani Urszula Rudko Dyrektor PCPR we Włodawie, Pani Łucja Pamulska Radna Miasta Włodawa, Pani Małgorzata Poprawska Pracownik POW "Przystań" we Włodawie, Pani Danuta Romańczuk Pracownik PCPR we Włodawie, Pan Jacek Żurawski Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, Pan Janusz Kloc Radny Powiatu włodawskiego oraz Pan Andrzej Lis Dyrektor DPS "Senior" w Różance wraz z mieszańcami. Imprezę uświetniły występy zaproszonych zespołów, kapel, solistów z całej lubelszczyzny oraz główny artysta wieczoru Zespół La Musica Viva z Lublina. Seniorska Jesień z Balladą przebiegła w miłej, ciepłej i serdecznej atmosferze.

Więcej…
 
Występ Chóru parafialnego p.w. Chrystusa Miłosiernego z Urszulina

Dnia 16.10.15 r. nasze serca otworzyły sie na wspomnienia o Papieżu Janie Pawle II. Życie Jana Pawła II wybrzmało w postaci pięknie śpiewanej opowieści. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" nie kryli wzruszena, w pełnym skupieniu wysłuchaliśmy wspomnień. Gościem szczególnym był Pan Tadeusz Sawicki Wójt Gminy Włodawa. Pan Wójt w swojej opowieści przywołał piękno oraz historię Różanki zaś Pan Andrzej Lis Dyrektor DPS "Senior" w pigułce ujął powstanie, rozwój oraz obecne standardy obowiązujące w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance.

Więcej…
 
Uroki jesiennego lasu

Dnia 29.09.2015r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" wyruszyli na mały spacer po jesiennym lesie... zobaczyliśmy jak jesienny las zmienia kolory, barwy, zapach...oto kilka zdjęć...przybliżą do tej pory roku, która otula nas małym chłodem, ale dzięki barwom drzew i wspaniałym kolorom daje poczucie ciepła oraz skarby w postaci grzybów.

Więcej…
 
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

 

Dom Pomocy Społecznej „SENIOR”W Różance

poszukuje kandydata/kandydatki do pracy na stanowisku kucharz.

 

Kucharz będzie odpowiedzialny za zapewnienie właściwego przygotowania potraw zgodnie z obowiązującymi standardami, zapewnianie czystości i gotowości oraz właściwego zastosowania sprzętu kuchennego, przestrzeganie regulacji w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy a w szczególności standardów HACCP.

 

Wymagania wobec kandydatów:

 • wykształcenie gastronomiczne

 • znajomość systemów kontroli jakości i czystości (HACCP)

 • bardzo dobra organizacja pracy własnej

 • gotowość do pracy w systemie zmianowym

 • zaangażowanie i sumienność

 • dbałość o szczegóły i higienę pracy

 • umiejętność pracy w zespole

 • aktualna książeczka sanitarna

Oferujemy:

 • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

 • możliwość rozwoju zawodowego i awansu

 • świadczenia socjalne

Oferta kandydata powinna zawierać:

 • dane personalne

 • adres zamieszkania

 • nr telefonu

 • przebieg pracy zawodowej – curriculum vitae.

Wybór kandydata nastąpi na podstawie wyników rozmowy kwalifikacyjnej i egzaminu.

Oferty należy składać w terminie do 20 października 2015 roku za pośrednictwem poczty na adres: Dom Pomocy Społecznej „SENIOR”, Różanka 117B, 22-200 Włodawa lub pocztą email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. temat wiadomości „kucharz oferta”.

 
Grill wrześniowy

W pierwszy dzień jesieni pogoda była naprawdę bardzo korzystna dla nas. Promienie słońca rozgrzewały nasze buzie i serca. Tak pozytywnie nastawieni od samego rana wykorzystaliśmy ten jeden z ostatnich pogodnych dni na grillowanie. Czas spędzony na świeżym powietrzu umilały nam dźwięki natury co natchnęło nas do wspólnego śpiewania znanych piosenek. Atmosfera była bardzo przyjemna i wesoła. Kiełbaski pieczone pod okiem Pana Dyrektora smakowały wybornie. Ostatnie wspólne grillowanie w tym roku zostanie ciepłym wspomnieniem na nadchodzące tak szybko zimowe dni.

Więcej…
 
XVI Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

Festiwal powstał w lipcu 1995 roku z inicjatywy dyrektora Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Pierwsza edycja zorganizowana została pod nazwą Festiwal Muzyki Sakralnej "Muzyka Włodawy". Potem nastąpiła kilkuletnia przerwa, a w 1999 impreza powróciła pod nazwą Festiwal Trzech Kultur, stając się wydarzeniem corocznym, celebrowanym zwykle we wrześniu. Szesnasta edycjia Festiwalu odbyła się 17-20 września 2015. Mieszkańcy DPS "Senior" uczestniczyli w pierwszym dniu Festiwalu (piątek) poświęcony jest on tradycji i religii kultury żydowskiej, a większość wystaw, koncertów, warsztatów zajęciowych, konferencji etc. ma miejsce w kompleksie synagogalnym należącym do Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Drugi dzień (sobota) to dzień kultury związanej z prawosławiem, skupiony wokół włodawskiej cerkwi pw. Narodzenia NMP. Trzeci dzień (niedziela) jest poświęcony tradycji katolickiej, a imprezy festiwalowe odbywają się głównie w okolicach kościoła pw. św. Ludwika i klasztoru paulinów.

Więcej…
 
Pizza

5.09.15r. mieszkańcy upiekli przepyszną pizzę...było wesoło, smacznie z przygrywką...
Przepis:
Ciasto:
3 szkl. mąki
5 dkg
2 łyżeczki cukru
2 jajka
1 łyżeczka soli
4 łyżki oleju
szklanka wody lub mleka
Wszystkie produkty mają być ciepłe. Wyrabiamy ciasto do momentu pojawienia się pęcherzyków powietrza w cieście, dzielimy na pół, ciasta z w/w produktów wystarczy na dwie blachy.
Farsz według uznania.
Mieszkańcy podsmażyli kiełbaskę z cebulką i pieczarkami na oleju. Dodali do farszu pokrojoną paprykę, kukurydzę. Piekliśmy 30 min w temperaturze 220 stopni C, 10 min. przed zakończeniem pieczenia posypaliśmy pizzę na grubo startym na tartce serem żółtym.
SMACZNEGO!!!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły