Aktualności
Imieniny Ks. Jarosława Czecha

Czcigodny Księże Kapelanie.
Codziennie patrzymy na Twoją pracę, troskę i poświęcenie. Na Twoje ręce składamy podziękowanie i życzenia z okazji imienin. Życzymy aby towarzyszyła Ci bliskość Boga, który Cię powołał i któremu oddajesz swoje życie. Życzymy wytrwałości, spokoju, pogody ducha, wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. Niech Bóg prowadzi Cię prostymi drogami, darzy zdrowiem i pozwoli jak najowocniej służyć budowaniu Kościoła.
Życzą Mieszkańcy, Dyrektor i Pracownicy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance.

Więcej…
 
Na ruch jest dzisiaj wielka moda!

Nordic Walking to sport dla wszystkich. Nieważne czy chodzimy krokiem bardziej sportowym, czy spacerowym, osiągamy wiele korzyści. Marsz nordycki jest wspaniałą okazją do wzmożenia aktywności fizycznej, tym samym poprawia jakość życia. Seniorzy mają lepsze samopoczucie i więcej siły, bo przecież jak mówi piosenka:
"Na ruch, ruch, ruch jest dzisiaj wielka moda,
Więc ćwicz, ćwicz, ćwicz, to dobre jest dla zdrowia.
A ruch, ruch, ruch jest twoim przyjacielem,
Więc ćwicz, ćwicz w dni powszednie i w niedzielę."

Więcej…
 
Pikowanie kwiatów i warzyw

Jeszcze nie tak dawno poznaliśmy zalety wysiewów nasion kwiatów i warzyw. Jednak zanim posadzimy rozsadę do ziemi, musimy poświęcić wiele uwagi i pracy. Czasem trwa to 2-3 miesiące. Mieszkańcy bardzo dbają o wygląd swoich pokoi oraz ogródków działkowych. Każdy pragnie mieć piękną roślinę w pokoju lub smaczne warzywko z działki. Na krótką chwilę trzymamy porządek na parapetach świetlicy, by lada dzień rozsadami ucieszyć grunt.

Więcej…
 
Urodziny Pana Modesta Misztala

Pan Modest Misztal – Mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej Różance – świętował 29 marca 82 rocznicę urodzin. Z tej okazji Jubilatowi gratulacje i życzenia 100 lat przekazali Mieszkańcy, Dyrektor oraz Pracownicy.

Więcej…
 
Miesiąc sadzenia wierzby

Towarzystwo na rzecz Ziemi ustanowiło Miesiącem Sadzenia Wierzby okres od 22 marca do 22 kwietnia, mieszkańcy Dps "Senior" przyłączyli się do akcji sadząc zapomniane drzewa.

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne 2016
yc4 mae
 
Palmy Wielkanocne

Coroczna tradycja Niedzieli Palmowej zebrała dziś mnóstwo chętnych mieszkańców. Celem spotkania było stworzenie własnych, niepowtarzalnych i oryginalnych palm wielkanocnych. Mieszkańcy byli pełni zapału przy wykonywaniu palm oraz bardzo dumni i zadowoleni ze swojej pracy. Wykazali się niezwykłymi zdolnościami plastycznymi oraz bogatą wyobraźnią. Wszystkie wykonane palmy wielkanocne zostaną wyeksponowane w naszej kaplicy w Niedzielę Palmową.

Więcej…
 
Piosenka przypomni Ci...

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na wyjątkowy koncert, w którym usłyszeliśmy piosenki z okresu XX-lecia międzywojennego w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Złota Jesień działającego przy Włodawskim Domu Kultury. Koncert odbył się we środę 9 marca 2016 w sali Sezam WDK. Tego wieczoru delektowaliśmy się wspaniałą muzyką tamtego okresu. Opieką artystyczną i przygotowaniem zespołu zajęła się mgr Natalia Wilk. Aranżacje i akompaniament w wykonaniu dr Tomasza Momota.

Więcej…
 
Dzień Kobiet

12806139 1714018115481373 1807248088600400754 n

 
Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje mają przygotować do właściwego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Nasze myśli kierujemy ku męce Pana Naszego Jezusa Chrystusa. To znak dla nas wszystkich, że pozostało już niewiele czasu aby się dobrze przygotować do najlepszego duchowego przeżycia świąt. Dlate­go właśnie dnia 26,27,28.02.16 mieszkańcy DPS "Senior" uczestniczyli w rekolekcjach. Rekolekcje głosił o. Dariusz Cichor - Przeor Klasztoru Paulinów w asyście Ks. Jarosława Czecha - Proboszcza Parafii Św. Augustyna w Różance, aby właśnie dopomóc nam w należytym przygotowaniu się do świąt. Bo nie tylko trzeba zrobić porządki w domu, przygotować wiele smacznych potraw, ale przede wszystkim mamy oczyścić nasze serca i przygotować swe wnętrze na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

Więcej…
 
Przekaż 1%

20160226 104700

 
Wiosenna sałatka

Na dworze biało, luty dał o sobie znać! Aura zimowa jednak nie odstraszyła mieszkańców. Kontra na chłód to pyszna sałatka przygotowana na świetlicy terapeutycznej...smakowała, zapachniała, przywołała wiosnę...pychota!

Przepis:
- mała torebka makaronu ryżowego (ugotować);
- papryka;
- pomidor;
- ogórek;
- jajko gotowane na twardo;
- wędlina (szynka gotowana)
- kukurydza
- szczypiorek
- majonez
- sól i pieprz
Produkty mieszamy oraz dozujemy wg ilości osób, które będą spożywać lub wg uznania smakowego!
Smacznego!!!

Więcej…
 
Nutka artyzmu

Prace mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance wykonane w ramach terapii zajęciowej...

"Bóg nie wybiera uzdolnionych, Bóg daje uzdolnienia tym, których wybrał".
-Rick Yancey-

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły