Aktualności
Dzień Matki

Nikt nie ma tak wielkiego znaczenia w życiu każdego człowieka jak rodzice. Trudy wychowania, liczne poświęcenia są dozą bezinteresownej miłości. To te silne, bezwzględne i szczere uczucia dziś właśnie doceniamy. Dlatego 26 maja cała nasza uwaga skupia się na tej prostej osobie mamy. Dziś swą miłość wszystkim mamom bez względu na wiek przekazują ich dzieci.

Więcej…
 
Majowe spacery

Piękny maj rozsiewa swe uroki i zaprasza na spacery, by lepiej je smakować. Liczni mieszkańcy wykorzystują każdą wolną chwilę, by cieszyć się terenem zielonym i ogrodami wokół Domu Pomocy Społecznej "Senior".

Więcej…
 
XVI Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej do Parczewa

06 maja Mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w corocznej pielgrzymce środowisk pomocy społecznej, zorganizowanej przez Archidiecezjalnego Duszpasterza Pracowników Pomocy Społecznej - ks. Bogusława Suszyło i Stowarzyszenie Integracji Społecznej BONE- CORDA w Kalince. XVI Pielgrzymka zgromadziła uczestników w Parczewie w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Głównym punktem uroczystości była msza święta, którą koncelebrował J.Eks. Ks Biskup Piotr Sawczuk. Po wspólnej modlitwie i chwilach refleksji nad Słowem Bożym odbył się piknik integracyjny, podczas którego Mieszkańcy mogli wysłuchać występów wokalnych, a także uczestniczyć w tańcach integracyjnych, co stworzyło radosną atmosferę wspólnoty. Mieszkańcy mogli poznać nowych, ciekawych ludzi, wymienić doświadczenia. Zabawę zakończył pyszny poczęstunek.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych we Włodawie

W dniu 23.04.2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, którego inicjatorem był Zarząd Oddziału Rejonowego we Włodawie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, na które zostali zaproszeni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Z tej okazji Pan Andrzej Lis Dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance podziękował za współpracę i skierował do wszystkich osób starszych i niepełnosprawnych życzenia zdrowia, pomyślności oraz sił w przezwyciężaniu życiowych trudności, aby otaczający świat był przyjazny, ciepły i bliski.
Gospodarzem spotkania była Pani Irena Rutkowska-Borgoń, szefowa miejscowego oddziału, której z okazji tego święta wręczono liczne wiązanki kwiatów, listy gratulacyjne oraz złożono serdeczne życzenia. Takie święta uświadamiają wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Ich głównym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat osób niepełnosprawnych, które nadal pokutują w naszym społeczeństwie.

Więcej…
 
Wyjazd do Parafii Prawosławnej we Włodawie

20 kwietnia 2015 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance wybrali się do Włodaway w celu zwiedzenia cerkwi Narodzenia Najświętszej Bogurodzicy. Przywitał nas Ks. Prot. Jerzy Ignaciuk opowiadając ciekawie o istocie prawosławia, historii i sztuce cerkiewnej oraz ważnych wydarzeniach przeszłych i przyszłych tutejszej parafii.

Więcej…
 
Zebrania z mieszkańcami

Raz w miesiącu w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance Pan Andrzej Lis Dyrektor spotyka się z Radą Mieszkańców oraz mieszkańcami w celu ustalenia prawidłowości i różnic jakie istnieją w placówce, ustalamy regulaminy, prowadzimy dyskusje, nanosimy ewentualne zmiany, dzielimy się uwagami... zawsze wspólnie znajdujemy dobre rozwiązanie!

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne 2015

alt

 
Dzień Kobiet

alt

 
Rekolekcje Wielkopostne

W Domu Pomocy Społecznej "Senior" odbywają się rekolekcje Wielkopostne. Dziś Słowo Boże głosił Ks. Wiesław Wyrzykowski na zaproszenie Proboszcza Parafii Św. Augustyna w Różance Ks. Jarosława Czecha. Podczas rekolekcji kształtował nasze serca, aby były otwarte na drugiego człowieka. Jest w nas dużo radości oraz czasu na nawrócenie aby przyjąć Zmartwychwstałego Chrystusa.

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej SENIOR w dniu 02.03.2015 uczcili Pamięć Żołnierzy Wyklętych słuchowiskiem "Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy".

Więcej…
 
Kuchcik - ciasteczka amoniaczki

Spóźnione walentynki oraz koniec karnawału mieszkanki Domu Pomocy Społecznej "Senior" uczciły wypiekiem ciasteczek. Serca ofiarujemy zakochanym - przepis łasuchom:

Składniki:
1kg mąki
1 kostka masła śmietankowego
15 dkg smalcu
5 jaj ( 4 żółtka + 1 całe)
30 dkg cukru
1 op (200ml) gęstej kwaśnej śmietany 18%
2 łyżeczki amoniaku

Amoniak wsypać do śmietany, poczekać aż lekko podrośnie. Żółtka i jajko utrzeć z cukrem. Wymieszać masło ze smalcem. Do miski wsypać 1 kg mąki, dodać powyższe składniki i wyrobić ciasto. Konsystencja (tak jak na pierogi). Podzielić na porcję i rozwałkować, wycinać różnymi foremkami ciasteczka. Piec na złoty kolor (trzeba zaglądać do piekarnika). Ciastka im dłużej leżą, tym bardziej są kruche.

SMACZNEGO!!!

Więcej…
 
Zabawa Karnawałowa

W dniu 05.02.2015r. w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Rózance odbyła się zabawa karnawałowa. Wszystkich zebranych powitał Pan Andrzej Lis - Dyrektor Domu. Mieszkańcy bardzo lubią tego typu rozrywkę w związku z tym zainteresowanie było duże i frekwencja wyjątkowo dopisała. Pięknie przystrojona sala taneczna i przyciemnione światła tworzyły wyjątkową atmosferę i zapraszały do zabawy. Wszyscy w wyśmienitych nastrojach do godzin wieczornych bawili się przy dobrej muzyce, do tańca porywał dzwięk akordeonu...był walc, swing, oberek. W przerwach delektowaliśmy się pysznym ciastem, cukiereczkami oraz owocami.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka

Wieczorem 22.01.2015r. w Domu Pomocy Społecznej "Senior" z okazji Dnia Babci i Dziadka młodzież z Internatu przy LO im.T. Kościuszki we Włodawie zaprezentowała występ artystyczny. Wiersze oraz piosenki prezentowane przez młodzież wywołały uśmiech na twarzach podopiecznych. Spontanicznym akcentem było wspólne kolędowanie. Młodzież wykonała własnoręcznie kolorowe kartki, na których umieszczono życzenia, były piękne kwiaty, łzy wzruszenia. Jesteśmy wdzięczni za pamięć oraz poświęcony czas.Dziękujemy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły