Aktualności
Dzień Kobiet

alt

 
Rekolekcje Wielkopostne

W Domu Pomocy Społecznej "Senior" odbywają się rekolekcje Wielkopostne. Dziś Słowo Boże głosił Ks. Wiesław Wyrzykowski na zaproszenie Proboszcza Parafii Św. Augustyna w Różance Ks. Jarosława Czecha. Podczas rekolekcji kształtował nasze serca, aby były otwarte na drugiego człowieka. Jest w nas dużo radości oraz czasu na nawrócenie aby przyjąć Zmartwychwstałego Chrystusa.

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej SENIOR w dniu 02.03.2015 uczcili Pamięć Żołnierzy Wyklętych słuchowiskiem "Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy".

Więcej…
 
Kuchcik - ciasteczka amoniaczki

Spóźnione walentynki oraz koniec karnawału mieszkanki Domu Pomocy Społecznej "Senior" uczciły wypiekiem ciasteczek. Serca ofiarujemy zakochanym - przepis łasuchom:

Składniki:
1kg mąki
1 kostka masła śmietankowego
15 dkg smalcu
5 jaj ( 4 żółtka + 1 całe)
30 dkg cukru
1 op (200ml) gęstej kwaśnej śmietany 18%
2 łyżeczki amoniaku

Amoniak wsypać do śmietany, poczekać aż lekko podrośnie. Żółtka i jajko utrzeć z cukrem. Wymieszać masło ze smalcem. Do miski wsypać 1 kg mąki, dodać powyższe składniki i wyrobić ciasto. Konsystencja (tak jak na pierogi). Podzielić na porcję i rozwałkować, wycinać różnymi foremkami ciasteczka. Piec na złoty kolor (trzeba zaglądać do piekarnika). Ciastka im dłużej leżą, tym bardziej są kruche.

SMACZNEGO!!!

Więcej…
 
Zabawa Karnawałowa

W dniu 05.02.2015r. w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Rózance odbyła się zabawa karnawałowa. Wszystkich zebranych powitał Pan Andrzej Lis - Dyrektor Domu. Mieszkańcy bardzo lubią tego typu rozrywkę w związku z tym zainteresowanie było duże i frekwencja wyjątkowo dopisała. Pięknie przystrojona sala taneczna i przyciemnione światła tworzyły wyjątkową atmosferę i zapraszały do zabawy. Wszyscy w wyśmienitych nastrojach do godzin wieczornych bawili się przy dobrej muzyce, do tańca porywał dzwięk akordeonu...był walc, swing, oberek. W przerwach delektowaliśmy się pysznym ciastem, cukiereczkami oraz owocami.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka

Wieczorem 22.01.2015r. w Domu Pomocy Społecznej "Senior" z okazji Dnia Babci i Dziadka młodzież z Internatu przy LO im.T. Kościuszki we Włodawie zaprezentowała występ artystyczny. Wiersze oraz piosenki prezentowane przez młodzież wywołały uśmiech na twarzach podopiecznych. Spontanicznym akcentem było wspólne kolędowanie. Młodzież wykonała własnoręcznie kolorowe kartki, na których umieszczono życzenia, były piękne kwiaty, łzy wzruszenia. Jesteśmy wdzięczni za pamięć oraz poświęcony czas.Dziękujemy.

Więcej…
 
Wizyta duszpasterska

W dniu 16 stycznia 2015r. Proboszcz z parafii św. Augustyna w Różance ks. Jarosław Czech przybył do Domu Pomocy Społecznej "Senior" z wizytą duszpasterską, czyli tradycyjną „kolędą”. Mieszkańcy bardzo starannie przygotowali się do spotkania i w skupieniu oczekiwali wizyty, przyjęli duszpasterza bardzo życzliwie, aby się wspólnie pomodlić i błogosławieństwo na każdy nowy dzień. Ksiądz odwiedził wszystkich mieszkańców modląc się wspólnie o zdrowie. Wizyta duszpasterska była też okazją do wspólnego, radosnego kolędowania, rozmów na tematy osobiste.

Więcej…
 
Jasełka

Ciepła i pełna wzruszeń atmosfera zapanowała we środę 14 stycznia w DPS SENIOR, gdzie grupa młodzieży z internatu przy LO im. Tadeusza Kościuszki z Włodawy zorganizowała Jasełka dla Seniorów. Wypełniona po brzegi sala, serdeczny i ciągle jeszcze bożonarodzeniowy nastrój… Jasełka, przeniosły wszystkich w odległe czasy narodzenia Jezusa, a piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez młodzież poruszyły niejedną osobę…. Wiele osób wyrażało serdeczne podziękowanie za miło spędzone popołudnie, jak również ogromne dla jasełkowych aktorów. Ten dzień z pewnością zapisał się w pamięci młodzieży, która poczuła, że wykonała naprawdę dobrą posługę odwiedzając wszystkich mieszkańców w pokojach mieszkalnych.

Więcej…
 
Spotkanie Opłatkowe w DPS SENIOR

Choinka, spotkania opłatkowe i jasełka wprowadzają nas w cudowną świąteczną atmosferę. Coroczne spotkanie opłatkowe dla seniorów w Domu Pomocy Społecznej „Senior” to już swoista tradycja. Jak co roku spotkanie odbyło się w wigilijny wieczór 24 grudnia.
Radosnego oczekiwania na przyjście Pana oraz błogosławionych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzył Ksiądz Proboszcz Jarosław Czech. Słowa pełne ciepła przekazał także Pan Andrzej Lis Dyrektor DPS „Senior”. Podczas tego wyjątkowego wieczoru, nie zabrakło święconego opłatka, a przy nim życzeń oraz wspólnego śpiewania kolęd.

Więcej…
 
Życzenia Bożonarodzeniowe 2014