Aktualności
Mikołajki 2016

6 grudnia, jak co roku Święty Mikołaj odwiedził mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w ich pokojach. Wręczył drobne prezenty i spędził kilka miłych chwil z każdym mieszkańcem. Szczególnie uszczęśliwił osoby, które z powodu choroby muszą pozostawać w łóżkach. Radości i zadowolenia z wizyty Świętego Mikołaja było co niemiara. Jego wizyta oraz wspólne fotografie pozostaną długo w pamięci. Ważne są takie chwile, kiedy na twarzach pojawia się uśmiech.

Więcej…
 
Bombkowo - wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Różance

1 grudnia 2016r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Róży Zamojskiej w Różance odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Senior". Młodzież wspólnie z mieszkańcami wykonywała dekoracje świąteczne. Pan Zbigniew Pawluczuk opowiadał o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Na zakończenie udanej współpracy uczniowie pod opieką Pani B.Gołąb i A.Bieleckiej skorzystali z poczęstunku. Młodzież miała okazję bliżej poznać miejsce i podopiecznych placówki.

Więcej…
 
Andrzejki

30 listopada w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance odbyła się zabawa andrzejkowa. Imprezę zorganizowali pracownicy terapii zajęciowej. W programie znalazły się tradycyjne wróżby, które wzbudziły najwięcej zainteresowania. Nie zabrakło wróżb z kart oraz przepowiadania imion przyszłych wybranek i wybrańców. Czas uprzyjemniał występ chóru "Jesień życia z pieśnią". Seniorzy byli zachwyceni wspólnym poczęstunkiem i ciekawym programem. Dzień miną w miłej i przyjemnej atmosferze.

Więcej…
 
Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego Pan Andrzej Romańczuk - Starosta Powiatu Włodawskiego złożył serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia wszystkim pracownikom Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance.
"Przyjmijcie Państwo wyrazy wdzięczności za ważną i jakże odpowiedzialną pracę na rzecz człowieka. To jest misja, służba, naprawdę trudna, która niesie często ze sobą ogromne emocje. Pracownik takiej jednostki jak ta to zawód, który wymaga po prostu serca. Państwo okazujecie codziennie to serce ludziom chorym, starym, potrzebującym pomocy i to jest wasza wielka zasługa, wielkie dzieło".
Do życzeń dołączył Pan Andrzej Lis - Dyrektor DPS "Senior" oraz Ks. Jarosław Czech - Proboszcz Parafii w Różance, oraz delegacja Mieszkańców - Chór "Jesień Życia z Pieśnią".

Więcej…
 
Szarlotka Pychotka

Mąkę wysyp do miski swej,
na to sześć żółtek wlej,
ćwiartkę śmietany,
margarynę i cukier daj,
wszystko razem wymieszaj,
jeszcze do pieczenia proszek,
i gotowe ciasto do wyrobienia!
Na pół podziel tą "królową",
blachę wyłóż ciasta połową,
na to nałóż masę jabłkową,
ubitą puchową kołderkę z białek,
przykryj resztą ciasta,
i do pieca basta!
Piec na godzinkę i na złoto
potem zje się ją z ochotą.
Na koniec posypka pudrowa
i szarlotka do kawy gotowa

Więcej…
 
11 Listopada

Narodowe Święto Niepodległości jest świętem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z okazji Święta Niepodległości wysłuchaliśmy z mieszkańcami pieśni patriotycznych i wojskowych, m.in.: „Legiony”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Ułani, ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Czerwone maki”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Piechota. Nie noszą lampasów”, „Oka”, „Modlitwa obozowa”, „Wojenko, wojenko”.

Więcej…
 
Ocalić od zapomnienia...

Zgodnie z tradycją 1 listopada odwiedzamy mogiły bliskich na cmentarzach. Kilka dni przed tym świętem odbywają się przygotowania. Mieszkańcy oraz pracownicy DPS "Senior" co roku porządkują miejsca spoczynku zmarłych Mieszkańców. Już jutro pogrążymy się w modlitwie nad grobami zmarłych.

Więcej…
 
Dzień seniora w "Złotej Jesieni"

Jesień życia to czas spotkań i planów na przyszłość. Zapewniali o tym uczestnicy Dnia Seniora zorganizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów "Złota Jesień" z Włodawy. W swoich zapewnieniach gospodarze nie byli osamotnieni, gdyż przez kilka godzin we Włodawskim Domu Kultury towarzyszyli im seniorzy z zaprzyjaźnionych placówek. Były uroczyste przemówienia licznie przybyłych przyjaciół, pyszny poczęstunek oraz tańce.

Więcej…
 
Warcabowe zmagania

Dnia dzisiejszego odbyły się rozgrywki warcabowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem graczy i kibiców, szczególnie Panów . Wśród mieszkańców wyłoniono zwyciężców i wręczono nagrody. Mistrzem okazał się Pan Antoni Mazur.

Więcej…
 
Zajęcia terapeutyczne

Pogoda październikowa nie rozpieszcza. Zrobiło się chłodno, dżdżysto, ponuro. Mieszkańcy pozytywnie i chętnie uczestniczą w życiu domu. Kucharzą, grają w karty, wykonują drobne prace ręczne, korzystają z czynnych zajęć terapeutycznych... mimo smutnej jesieni w naszych duszach pogodno.

Więcej…
 
Ćwiczenia - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej Włodawa.

W dniu 06.10.2016r. na terenie Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance odbyły się ćwiczenia zgrywających wybranych sił i środków KSRG z udziałem służb współdziałających. Przeprowadzono doskonalenie działań ratowniczo-gaśniczych w obiekcie przebywania osób starszych, w większości o ograniczonej zdolności poruszania się. W czynnościach PSP wzięli udział wybrani mieszkańcy oraz pracownicy (pozoranci). Akcję straży obserwowali przedstawiciele wojewódzkiej PSP, osoby wchodzące w skład Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Włodawa, Dyrektor DPS "Senior". Do postępowania ewakuacji przystąpiły jednostki:
JRG Włodawa, OSP Stary Brus, OSP Hanna, OSP Dołhobrody, OSP Różanka, OSP Żuków, OSP Zahajki.

Więcej…
 
Zwiedzanie Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze

W obozie zagłady w Sobiborze od kwietnia 1942 r. do października 1943 r. Niemcy wymordowali co najmniej 250 tys. Żydów pochodzących z Polski, krajów Europy, okupowanych terenów Związku Sowieckiego, a także około tysiąca Polaków. 14 października 1943 r. w obozie wybuchł zbrojny bunt. Ponad 300 więźniom udało się uciec; wojnę przeżyło 53 z nich. Muzeum w Sobiborze utworzono w 1993 r. w 50. rocznicę ucieczki. Muzeum w Sobiborze zwiedziliśmy 28.09.2016r ,dziękujemy za zajmujący wykład Panu Krzysztofowi Handorowi - przewodnikowi.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły