Aktualności
Miłość oprószona siwizną...

Miłość, jak wiadomo, nie zna granic czasu. Dla seniorów jest tak samo ważna, jak w każdym innym wieku. Dzień Zakochanych Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" uczcili na słodko, wysyłając do siebie serca i życzliwość. Dziś w duszach mamy przesłanie księdza Jana Twardowskiego: "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".

Więcej…
 
Zimowo

"Kotłuje się śnieg o ciepło zazdrosny
marzniemy potulnie w mroźnych przestrzeniach
i ciężko nam dziś nie tęsknić do wiosny,
gdy nadzieja się tli w słabych słońca promieniach".

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka

Świętujemy Dzień wielce szanownych Babć i Dziadków. Wszystkiego najlepszego dla Państwa! Tradycyjnie niczego, co lubiane przez naszych Pensjonariuszy nie może zabraknąć. Furorę robi upieczona przepyszna pizza! Karciane i warcabowe potyczki międzypokoleniowe dodają animuszu. Na spotkanie przybywają wnuczęta z życzeniami oraz Uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Przystań" z Włodawy. Seniorom płci obojga wszelkiej pomyślności i zdrówka!

Więcej…
 
Wizyta Duszpasterska

W Domu Pomocy Społecznej "Senior" mieszka 204 podopiecznych. Dla wielu z nich DPS jest domem, w którym spędzają schyłek swojego życia. Ważnym wydarzeniem dla nich jest wizyta duszpasterska. Mieszkańcy bardzo starannie przygotowali się do wizyty księdza Jarosława Czecha, który sprawuje tutaj opiekę duszpasterską. W pokojach na stołach przykrytych białym obrusem ustawiali krzyże, świece, figury Matki Bożej, cierpliwie i w skupieniu czekając, aż ksiądz dotrze do ich pokoju, poświęci go, zmówi wspólną modlitwę oraz udzieli im błogosławieństwa. Ksiądz nie zapomniał również o pracownikach, których odwiedził na stanowiskach pracy. Ponad 100 osób swoją ciężką i odpowiedzialną pracą służy mieszkańcom, często zastępując im najbliższą rodzinę.Tradycyjnie na zakończenie wizyty duszpasterskiej ksiądz wręczył wszystkim święte obrazki oraz udzielił błogosławieństwa mieszkańcom oraz pracownikom na 2017 rok.

Więcej…
 
Jasełka

Młodzież z Internatu działającego przy LO im. T. Kościuszki wraz z Panią Renatą Sidoruk i Panią Beatą Sawczuk zaprezentowała Mieszkańcom Jasełka pt.: " W pałacu Heroda" oraz "Stajenka Betlejemska". W pięknych kostiumach i scenografii nawiązującej do Betlejem uczniowie znakomicie wcielili się w swoje role. Z dużą wrażliwością i zaangażowaniem odegrali sceny z dnia narodzin Jezusa. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Wzruszonym pensjonariuszom młodzież złożyła najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

Więcej…
 
Życzenia Bożonarodzeniowe 2016

alt

 
Mikołajki 2016

6 grudnia, jak co roku Święty Mikołaj odwiedził mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w ich pokojach. Wręczył drobne prezenty i spędził kilka miłych chwil z każdym mieszkańcem. Szczególnie uszczęśliwił osoby, które z powodu choroby muszą pozostawać w łóżkach. Radości i zadowolenia z wizyty Świętego Mikołaja było co niemiara. Jego wizyta oraz wspólne fotografie pozostaną długo w pamięci. Ważne są takie chwile, kiedy na twarzach pojawia się uśmiech.

Więcej…
 
Bombkowo - wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Różance

1 grudnia 2016r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Róży Zamojskiej w Różance odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Senior". Młodzież wspólnie z mieszkańcami wykonywała dekoracje świąteczne. Pan Zbigniew Pawluczuk opowiadał o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Na zakończenie udanej współpracy uczniowie pod opieką Pani B.Gołąb i A.Bieleckiej skorzystali z poczęstunku. Młodzież miała okazję bliżej poznać miejsce i podopiecznych placówki.

Więcej…
 
Andrzejki

30 listopada w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance odbyła się zabawa andrzejkowa. Imprezę zorganizowali pracownicy terapii zajęciowej. W programie znalazły się tradycyjne wróżby, które wzbudziły najwięcej zainteresowania. Nie zabrakło wróżb z kart oraz przepowiadania imion przyszłych wybranek i wybrańców. Czas uprzyjemniał występ chóru "Jesień życia z pieśnią". Seniorzy byli zachwyceni wspólnym poczęstunkiem i ciekawym programem. Dzień miną w miłej i przyjemnej atmosferze.

Więcej…
 
Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego Pan Andrzej Romańczuk - Starosta Powiatu Włodawskiego złożył serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia wszystkim pracownikom Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance.
"Przyjmijcie Państwo wyrazy wdzięczności za ważną i jakże odpowiedzialną pracę na rzecz człowieka. To jest misja, służba, naprawdę trudna, która niesie często ze sobą ogromne emocje. Pracownik takiej jednostki jak ta to zawód, który wymaga po prostu serca. Państwo okazujecie codziennie to serce ludziom chorym, starym, potrzebującym pomocy i to jest wasza wielka zasługa, wielkie dzieło".
Do życzeń dołączył Pan Andrzej Lis - Dyrektor DPS "Senior" oraz Ks. Jarosław Czech - Proboszcz Parafii w Różance, oraz delegacja Mieszkańców - Chór "Jesień Życia z Pieśnią".

Więcej…
 
Szarlotka Pychotka

Mąkę wysyp do miski swej,
na to sześć żółtek wlej,
ćwiartkę śmietany,
margarynę i cukier daj,
wszystko razem wymieszaj,
jeszcze do pieczenia proszek,
i gotowe ciasto do wyrobienia!
Na pół podziel tą "królową",
blachę wyłóż ciasta połową,
na to nałóż masę jabłkową,
ubitą puchową kołderkę z białek,
przykryj resztą ciasta,
i do pieca basta!
Piec na godzinkę i na złoto
potem zje się ją z ochotą.
Na koniec posypka pudrowa
i szarlotka do kawy gotowa

Więcej…
 
11 Listopada

Narodowe Święto Niepodległości jest świętem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z okazji Święta Niepodległości wysłuchaliśmy z mieszkańcami pieśni patriotycznych i wojskowych, m.in.: „Legiony”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Ułani, ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Czerwone maki”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Piechota. Nie noszą lampasów”, „Oka”, „Modlitwa obozowa”, „Wojenko, wojenko”.

Więcej…
 
Ocalić od zapomnienia...

Zgodnie z tradycją 1 listopada odwiedzamy mogiły bliskich na cmentarzach. Kilka dni przed tym świętem odbywają się przygotowania. Mieszkańcy oraz pracownicy DPS "Senior" co roku porządkują miejsca spoczynku zmarłych Mieszkańców. Już jutro pogrążymy się w modlitwie nad grobami zmarłych.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły