Aktualności
Truskawkowa uczta

Panie upiekły dziś biszkopt truskawkowy...

Więcej…
 
Hortiterapia

Mieszkańcy każdą wolną chwilę spędzają na powietrzu...pielęgnują swoje ogródki, dbają o każdą sadzonkę, by potem rozpieścić podniebienie dorodnym warzywkiem z własnej grządki...

Więcej…
 
Wspomnienie o Matce

Dziś mieszkańcy wspominali - łzą, uśmiechem, wierszem przywołaliśmy słowo MATKA...
Twoje ręce – mamusiu
Dobre jak szafirek po deszczu
Jak czajki towarzyskie
Przyniosły mnie na świat
Kołysały
Ustawiały na podłodze
Sadzały na stołku
Mówiły że motyl dzwoni
Że młodych grzybów nie sposób rozeznać
Uczyły trzymać łyżkę, by nie trafiała do ucha
Rozróżniać klon od jaworu
Prowadziły przy oknie po ciemku
Po ziemi co czernieje jak szpak
Suche i ciepłe
Za słabe
Żeby wyprowadzić mnie z tego świata.

Ks. Jan Twardowski

Więcej…
 
Gminy Partnerskie

Dnia 21 maja 2016 roku w gminie Hańsk i gminie Włodawa gościła 35 osobowa grupa niemieckich przyjaciół z gminy Wilhelmsdorf, na czele z Burmistrzem Hansem Gerstlauerem. Wizyta ta była kontynuacją nawiązanych wcześniej partnerskich kontaktów z gminą Hańsk. W trakcie tej wizyty goście zwiedzili piękno ziemi poleskiej oraz Dom Pomocy Społecznej "Senior". Przewodnikami po gminnych okolicach byli włodarze: Wójt Gminy Hańsk Marek Kopieniak oraz Wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki. Dom Pomocy Społecznej "Senior" gościom zaprezentował Dyrektor Andrzej Lis. Przedstawił historię powstania DPSu, standardy usług opiekuńczo - terapeutycznych, warunki pobytu, warunki przyjęć,oprowadził zwiedzających po budynku oraz ogrodach terapeutycznych. Goście na zakończenie wizyty otrzymali z rąk Dyrektora upominek wykonany w pracowni terapii zajęciowej. Serdecznie dziekujemy!!!

Więcej…
 
Dzień Osób Starszych

W dniu 19.04.2016 r. (czwartek) w restauracji Wenus we Włodawie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Osób Starszych i Niepełnosprawnych, którego inicjatorem był Zarząd Oddziału Rejonowego we Włodawie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Z tej okazji Burmistrz Włodawy oraz Dyrektor DPS "Senior" skierował do wszystkich osób starszych i niepełnosprawnych życzenia zdrowia, pomyślności oraz sił w przezwyciężaniu życiowych trudności, aby otaczający świat był przyjazny, ciepły i bliski.

Więcej…
 
Grill majowy

Sezon grilowy mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" uważają za otwarty. Piękna majowa pogoda oraz budząca się do życia przyroda skupia wszystkich, którzy kochają dobre jadło, śpiew i integrację w ślicznych ogrodach pod altanami.

Więcej…
 
Muzykoterapia

Terapia z wykorzystaniem muzyki może przyczynić się do poprawy pamięci, koncentracji i samopoczucia. Dzięki muzykoterapii seniorzy mogą też polepszyć swoją sprawność ruchową oraz kontrolować emocje. Świetlica na pierwym piętrze wypełnia się muzyką w każdy poniedziałek i środę.

Więcej…
 
Wiosenkowo

Wiosnę już nie tylko czuć ale widać. Mieszkańcom wyrosły piękne pomidory, papryka, ogórki, astry i inne kwiaty...
Trwają właśnie przedpołudniowe rozsady, wszyscy jesteśmy uśmiechnięci, optymistyczni - wszelka zieleń ruszyła przy akompaniamencie bezchmurnego nieba oraz wiosennych piosenek. Czytamy wiersze o wiosnie, zgadujemy wiosenne zagadki - ludoterapia wiosną trwa cały dzień. Spracowani i wyczerpani zgadulą konsumujemy pyszne racuchy drożdżowe, które w cieple przywołują słońce na długi majowy weekend.

Więcej…
 
Imieniny Ks. Jarosława Czecha

Czcigodny Księże Kapelanie.
Codziennie patrzymy na Twoją pracę, troskę i poświęcenie. Na Twoje ręce składamy podziękowanie i życzenia z okazji imienin. Życzymy aby towarzyszyła Ci bliskość Boga, który Cię powołał i któremu oddajesz swoje życie. Życzymy wytrwałości, spokoju, pogody ducha, wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. Niech Bóg prowadzi Cię prostymi drogami, darzy zdrowiem i pozwoli jak najowocniej służyć budowaniu Kościoła.
Życzą Mieszkańcy, Dyrektor i Pracownicy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance.

Więcej…
 
Na ruch jest dzisiaj wielka moda!

Nordic Walking to sport dla wszystkich. Nieważne czy chodzimy krokiem bardziej sportowym, czy spacerowym, osiągamy wiele korzyści. Marsz nordycki jest wspaniałą okazją do wzmożenia aktywności fizycznej, tym samym poprawia jakość życia. Seniorzy mają lepsze samopoczucie i więcej siły, bo przecież jak mówi piosenka:
"Na ruch, ruch, ruch jest dzisiaj wielka moda,
Więc ćwicz, ćwicz, ćwicz, to dobre jest dla zdrowia.
A ruch, ruch, ruch jest twoim przyjacielem,
Więc ćwicz, ćwicz w dni powszednie i w niedzielę."

Więcej…
 
Pikowanie kwiatów i warzyw

Jeszcze nie tak dawno poznaliśmy zalety wysiewów nasion kwiatów i warzyw. Jednak zanim posadzimy rozsadę do ziemi, musimy poświęcić wiele uwagi i pracy. Czasem trwa to 2-3 miesiące. Mieszkańcy bardzo dbają o wygląd swoich pokoi oraz ogródków działkowych. Każdy pragnie mieć piękną roślinę w pokoju lub smaczne warzywko z działki. Na krótką chwilę trzymamy porządek na parapetach świetlicy, by lada dzień rozsadami ucieszyć grunt.

Więcej…
 
Urodziny Pana Modesta Misztala

Pan Modest Misztal – Mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej Różance – świętował 29 marca 82 rocznicę urodzin. Z tej okazji Jubilatowi gratulacje i życzenia 100 lat przekazali Mieszkańcy, Dyrektor oraz Pracownicy.

Więcej…
 
Miesiąc sadzenia wierzby

Towarzystwo na rzecz Ziemi ustanowiło Miesiącem Sadzenia Wierzby okres od 22 marca do 22 kwietnia, mieszkańcy Dps "Senior" przyłączyli się do akcji sadząc zapomniane drzewa.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły