Aktualności
Szlachetna Paczka

Mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej "Senior" dołączyli do akcji SZLACHETNEJ PACZKI. Ufundowali paczki dla rodzin z powiatu włodawskiego. Seniorzy sami niejednokrotnie potrzebują wsparcia, to piękne, że chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi zagościła w nas. Bo w Paczce nie chodzi o te prezenty, ale o to, żeby zmienić czyjeś życie. Podnieść jego godność. To sygnał, że ktoś o tobie myśli, wierzy w ciebie. To akt szlachetnego serca.

Więcej…
 
Mikołajki

W tym roku Święty Mikołaj odwiedzał nie tylko dzieci. To, że seniorzy wyszli już nieco z wczesnej młodości, naprawdę w tym dniu nie miało znaczenia. Święty Mikołaj, jak to Mikołaj przyszedł niespodziewanie z pełnym workiem prezentów. Ożywił uśpioną w nas dziecięcość, potrzebę wiary, że jest gdzieś ktoś, kto o nas myśli, zna nasze najskrytsze, największe marzenia i pragnie je spełnić, że dla tego kogoś jesteśmy ważni bez względu na to, czy jesteśmy bardziej, czy mniej utalentowani, bogaci, czy biedni. Dał nam namiastkę tej frajdy, którą kiedyś przeżywaliśmy.

??Bo Mikołaje od dawna z nami są
I będą zawsze, bo ludzie tego chcą??

Więcej…
 
Andrzejki czarodziejki

Korzystając z faktu, iż Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatkowych zabaw przed adwentem zgromadziliśmy się wszyscy, aby radośnie i w pełni sympatycznie spędzić wolny czas. Atrakcją spotkania były wróżby, przyśpiewki, tańce - do których zachęcał nas dźwięk akordeonu. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna mini zabawa Andrzejkowa udała się ? serdecznie dziękujemy!

Więcej…
 
Niepubliczne Przedszkole "Maluszkowo" z Włodawy

Dnia 24.11.2017 roku do Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance przybyły maluchy z Niepublicznego Przedszkola "Maluszkowo". Swoim patriotycznym występem zachwyciły i wzruszyły mieszkańców. Najlepsi artyści to mali artyści. Pięknie dziękujemy!!!

Więcej…
 
Dzień Pracownika Socjalnego 2017

Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań ? za niełatwą i bardzo odpowiedzialną pracę, a także za wyrozumiałość i wielkie serce w realizowaniu działań na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia.
Jako pierwszy z życzeniami pospieszył Andrzej Romańczuk - starosta włodawski - przypomniał, że pracownik pomocy społecznej to nie tylko zawód. To również, a może przede wszystkim, niebywała wrażliwość, życzliwość, chęć niesienia pomocy oraz wielka odpowiedzialność za podejmowane decyzje i los konkretnego człowieka. Dzień Pracownika Socjalnego jest formą wyróżnienia pracowników służb społecznych oraz dostrzeżenia roli i znaczenia ich pracy. Starosta podziękował wszystkim obecnym za dobrą organizację i wysokie standardy pracy, a także wyróżnił Andrzeja Lisa ? dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Wszystkim pracownikom socjalnym życzył wytrwałości w szlachetnej i ofiarnej służbie na rzecz najbardziej potrzebujących, satysfakcji z pracy, a także pomyślności w życiu osobistym.

Więcej…
 
A to Polska właśnie...

Lekcje patriotyczne prowadzone przez Pana Szczepana Ignaczyńskiego - artystę , kolekcjonera i wielkiego pasjonata sztuki odbyły się w dniu 21.11.2017r. w Domu Pomocy Społecznej "Senior". Spotkania realizowane są w ramach projektu ?A to Polska właśnie? kampania edukacyjna z udziałem niepełnosprawnych z powiatu włodawskiego? promowana przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ?Lepsze Jutro? we Włodawie przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Włodawie. Projekt ma na celu upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości na poziomie lokalnym poprzez realizację zadań o charakterze edukacyjnym. Zakłada aktywne uczestnictwo zarówno dzieci jak i niepełnosprawnych oraz ich otoczenia w obchodach rocznicy odzyskania niepodległości na poziomie regionalnym oraz promocję twórczości os. niepełnosprawnych inspirowanej wydarzeniami historycznymi na poziomie ogólnopolskim.

Więcej…
 
Wojewódzki Dzień Pracownika Socjalnego

W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Poprzedzone zostały mszą święta w archikatedrze lubelskiej, w intencji pracowników służb społecznych. W wydarzeniu uczestniczyli sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk.
Obchody stały się okazją do wręczenia odznaczeń państwowych: Złotego Krzyża Zasługi oraz złotych i srebrnych medali za długoletnią służbę. Za profesjonalizm, poświęcenie i determinację w realizacji zadań pomocy społecznej, systematyczną i efektywną pracę na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych dyplomem uznania uhonorowana została Pani Anna Lenart wieloletni pracownik Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Gratulacje!!!

Więcej…
 
Dzień Seniora

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" obchodzili uroczyście Dzień Seniora na zaproszenie Stowarzyszenia Seniorów "Złota Jesień" we Włodawie. Były wokalne popisy, gra na harmonii, pyszne jedzonko, porządna dawka humoru i pląsów.

Więcej…
 
Jesienna Sałatka

Jesienna sałatka to pomysł na pyszny i zdrowy posiłek, dlatego eksperymentujemy kulinarnie. Jesienią warzywa się rumienią, czerwienią i zachęcają do chrupania. A ponieważ każde z nich ma własne właściwości, najlepiej jest robić misz-maszowe surówki, sałatki i kompozycje. Dzisiejsza to bogata i syta jesienna sałatka ze śledzikiem.

Więcej…
 
Wznieć płomień wiary.

Ciszą cmentarną ukołysani,
z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani,
odpoczywają w pokoju.

Pamięci zmarłych Mieszkańców DPS "Senior" Różanka.

Więcej…
 
Informacja

Uprzejmie informuję, że dzień 02.11.2017 r. jest dniem wolnym od pracy w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance.

                                                                                                                                            Dyrektor

                                                                                                                                            Andrzej Lis

 
Śliwkowo nam...
Więcej…
 
Kto ma kije ten żyje

Uprawianie sportu może być świetną okazją do wyjścia z domu a przede wszystkim do poprawy kondycji fizycznej, wyglądu i samopoczucia. Niski koszt, minimalne ryzyko kontuzji, szybkie spalanie kalorii oraz spowolnienie procesów starzenia ? to wszystko czyni nordic walking sportem idealnym dla naszych seniorów.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły