Aktualności
Festiwal Trzech Kultur

Muzeum Zespół Synagogalny we Włodawie organizował w dniach 22-24 września XVIII Festiwal Trzech Kultur. To niezwykła, międzynarodowa impreza, która idealnie łączy rozrywkowy charakter z funkcją kulturotwórczą. Na festiwalu niemal w sposób magiczny przenikają się elementy wielkich religii, ale też sztuki i regionalnego mistycyzmu tak charakterystycznego dla ?trójstyku granic?. I my tam byliśmy, kultury doświadczyliśmy...

Więcej…
 
Porządki przydomowej grządki

Pomimo, iż jesień to właściwie koniec sezonu, w naszych ogródkach czeka nas jeszcze sporo pracy. Jeśli bowiem w kolejnym roku chcemy cieszyć się pięknymi zbiorami, już teraz musimy o niego zadbać.

Więcej…
 
Biesiada - "Świat filmu lata 60-te"

Dom Dziennego Pobytu w Chełmie zaprosił Mieszkańców DPS "Senior" na wspaniałą imprezę. Biesiada miała charakter ?reżyserowany?. Głównym celem spotkania była aktywizacja i integracja środowiska seniorów oraz promocja kina lat 60. Przed nami obrazowa dekada "małej stabilizacji", czas siermiężnej nudy i szarości, magiczny wehikuł, który pozwolił nam na podróż w czasie.

Więcej…
 
Wycieczka do Kodnia

Grupa Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance udała się do Kodnia, aby w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej pokłonić się Królowej Podlasia. Impulsem do zorganizowania tego wyjazdu był odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskie w podzięce za plony. Na miejscu modliliśmy się słuchając historii sanktuarium, podziwiając wieńce dożynkowe, następnie odwiedziliśmy tamtejszą kalwarię i udaliśmy się nad graniczną rzekę Bug.

Więcej…
 
Magicze Roztocze

Natura, cisza, spokój, zachęca do odpoczynku w tym miejscu. I wcale nie trzeba się tu nudzić- bo atrakcji cieszących oko i ucho jest tam całkiem sporo. Zresztą sami zobaczyliśmy... Zwiedzanie zaczęliśmy od Zamościa. Jest to bardzo malownicze, ciekawe miasto z jedną z najładniejszych starówek w Polsce. W Krasnobrodzie udaliśmy się do Kaplicy św. Rocha ? malowniczo położony kościółek, jest tu źródło, z którego woda według miejscowych właściwości uzdrawiające. Na koniec wycieczki Zagroda Guciów, tu cofnęliśmy się w czasie o kilkaset lat. Zobaczyliśmy jak wyglądała kiedyś Polska wieś z zabudowaniami krytymi strzechą. Wewnątrz skansenu, zgromadzono przyrządy i narzędzia codziennego użytku jakie w minionych latach wykorzystywali nasi przodkowie. Wyjazd integracyjny Mieszkańcom DPS "Senior" Różanka oraz Uczestnikom POW "Przystań" Włodawa zorganizowało Poleskie Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "Nasz Dom" z siedzibą w Różance.

Więcej…
 
Polskie Radio Lublin

Wczoraj wieczorem o godzinie 19.00 gościliśmy w audycji Polskiego Radia Lublin ?Piękne życie? ? redaktor Magdalena Lipiec-Jaremek. Rozmawialiśmy o całościowej ?terapii aktywizacji życiowej?. Na czym polega? Z czym się wiąże? Czy kontakt z organizacjami społecznymi, działającymi w środowisku lokalnym takimi, jak: emerytów, rencistów, inwalidów jest ważny? Czy utrzymywanie tych relacji wzmacnia poczucie przynależności do społeczeństwa? Na czym polegają pobyty weekendowe i urlopowe w tym DPS ?Senior? w Różance i kto może z nich skorzystać? Na te pytania odpowiadali terapeuci zajęciowi, opiekunowie osób starszych ale także dyrektor placówki - Andrzej Lis oraz wójt Gminy Włodawa ? Tadeusz Sawicki.

Więcej…
 
Piękne życie

- "Ja nie czuję, że mieszkam w jakimś tam DPS-ie, ja mieszkam u siebie. Chce pani zobaczyć mój pokój? Początkowo moja córka, która mieszka w Belgii była oburzona, że ja chcę tutaj mieszkać ale kiedy zobaczyła, jak mi tu dobrze, to powiedziała, że przychyla się do mojej decyzji." "Pomimo, że ta mieszkanka porusza się na wózku, to i tak jest najaktywniejszą ogrodniczką i ma swoją grządkę! Tu chcą mieszkać Ci, którzy dzieciństwo spędzili w Lubelskiem a życie zawodowe w Warszawie, na Pomorzu i na starość znajdują przystań w Różance..." - jeden wieczór z mikrofonami a tak wiele historii życia. Audycji z Domu Pomocy Społecznej "SENIOR" w Różance można posłuchać tu: http://radio.lublin.pl/news/piekne-zycie-1686215

Więcej…
 
Turniej warcabowy

Mieszkańcy potyczki rozegrali w altanach, była burza mózgów, zdrowa konkurencja i słodkie nagrody...

Więcej…
 
Wrzucamy na ruszt

Grillowanie to łatwy sposób na smaczne i aromatyczne potrawy, którymi można się delektować na świeżym powietrzu. Uroki biesiadowania przy grillu stały się przyjemnością. Seniorzy tradycyjne przy dźwiękach akordeonu, konsumują pysznie grillowane smakołyki oraz zimne lody dla ochłody. Wielu z nich jeszcze poznaje zalety grillowania i uczy się go obsługiwać. Grill stał się naszym hobby.

Więcej…
 
Zbieraj,susz, poznawaj

Botanizowanie to mało popularny termin na określenie działań polegających na poznawaniu flory. W węższym rozumieniu botanizowanie to wycieczka połączona ze zbieraniem traw i ziół w terenie. Mieszkańcy za cel obrali poznawanie roślin oraz tworzenie zielnika.

Więcej…
 
Nie straszny nam upał

Gorący dzień to prawdziwe wyzwanie dla organizmów osób w podeszłym wieku. Seniorzy są narażeni na dolegliwości związane ze zmianami ciśnienia oraz obniżonym nastrojem. Warto więc mieć w zanadrzu sposoby, które skutecznie ochłodzą. Lody, mnóstwo cienia, orzeźwiający napój, doborowe towarzystwo.

Więcej…
 
Dar lata

Lipiec to dla Mieszkańców zawsze przygoda z porzeczkami. Gdy zasiadamy przed krzaczkami na stołeczku z miską przed sobą, to wiemy, że czeka nas absolutny, niezbędny i konieczny reset. Kilka chwil w słońcu z kolegami i koleżankami. Tylko lekka praca fizyczna na świeżym powietrzu, bez pośpiechu i nic więcej. Nasze zbiory niesiemy na kuchnię i czekamy na pyszny kompot do obiadu...

Więcej…
 
XXV Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem

Widowisko jedyne w swoim rodzaju. W poniedziałkowe popołudnie włodawski amfiteatr rozbłysł kolorami. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance z miłą chęcią wybrali się, by zażyć kolejnej porcji światowego folkloru... Dziś w programie Polska, Izrael oraz Hiszpania.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły