Aktualności
Znaki Światowych Dni Młodzieży w Domu Pomocy Społecznej „Senior”

Znaki - Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej dotarły do Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy DPS, mieszkańcy Różanki, Księża dekanatu włodawskiego, Wójt Gminy Włodawa, Dyrektor DPS „Senior”. To bardzo ważne doświadczenie jednoczące ludzi, pogłębiające naszą wytrwałość religijną i pokazujące innym, że warto być razem.

Więcej…
 
Przepisy babcinej skarbnicy – zapomniane smaki odkryte na nowo

” Przepisy babcinej skarbnicy – zapomniane smaki odkryte na nowo” - zadanie dofinansowane przez Województwo Lubelskie.
Zadanie publiczne, które realizuje Poleskie Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Nasz Dom” w Różance pt.:” Przepisy babcinej skarbnicy – zapomniane smaki odkryte na nowo” ma na celu aktywizację i integrację międzypokoleniową poprzez wspólne zajęcia kulinarne seniorów z młodzieżą zamieszkałych na terenie powiatu włodawskiego. Członkowie Stowarzyszenia „Nasz Dom” przy współpracy z młodzieżą szkolną pragną zorganizować cykl trzech spotkań integracyjnych promujących zdrowy styl życia oraz poświęconych zapomnianym potrawom naszego regionu. Starsi przekażą wiedzę kulinarną młodzieży, nauczą zapomnianych tradycji, odkryją dawne smaki. Pierwsze ze wspólnych spotkań odbyło się dnia 25.06.2014r. Pan Andrzej Lis - prezes Stowarzyszenia, powitał zaproszonych gości życząc pysznych smaków, udanej zabawy, wspaniałej współpracy międzypokoleniowej. Serdeczne podziękowania składamy Pani Marii Omelczuk oraz grupie młodzieży, którzy dzielnie uczestniczą w projekcie. Dziękujemy także Pani Dorocie Ostrowskiej - wiceprezes Stowarzyszenia, która wraz z uczestnikami POW „Przystań” bierze czynny udział w projekcie. Wyrazy uznania seniorom z DPS „Senior” za przekazaną wiedzę i zapomniane smaki...

Więcej…
 
Zaproszenie

alt

 
Upalne dni spędzamy w plenerze

 
Wyjazd na turniej warcabowy

Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” był organizatorem i zarazem gospodarzem Integracyjnego Turnieju Warcabowego. W turnieju udział wzięło 10 zawodników z 5 placówek:
Domu Pomocy Społecznej „SENIOR” w Różance, Warsztatów Terapii Zajęciowej we Włodawie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, Środowiskowego Hufca Pracy we Włodawie oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie.
Celem turnieju było upowszechnianie gry w warcaby, jako jednej z form spędzania czasu wolnego, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz umiejętności przestrzegania zasad i reguł rywalizacji sportowej. Organizatorzy turnieju zapewnili wszystkim uczestnikom drobny poczęstunek. Turniej przebiegał zgodnie z zasadami fair- play i był na wysokim poziomie. Uwieńczeniem turnieju było wręczenie dyplomów oraz nagród przez Dyrektora Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie.
I miejsce zdobył Mariusz Szymański z Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie, II miejsce - Wiesław Kowaluk z Domu Pomocy Społecznej „SENIOR” w Różance i III miejsce – Henryk Linkiewicz z Warsztatów Terapii Zajęciowej we Włodawie.

Więcej…
 
Rozgrywki warcabowe

Dnia 23.05.2014r. odbyły się wewnętrzne rozgrywki warcabowe przygotowujące mieszkańców do I Turnieju Warcabowego, który odbędzie się dnia 29.05.2014r. w Powiatowym Ośrodku Wsparcia PRZYSTAŃ we Włodawie. Dom Pomocy Społecznej SENIOR reprezentować będzie dwóch zawodników Pan Stanisław Zachaj oraz Pan Wiesław Kowaluk. W dzisiejszych rozgrywkach wyniki klasyfikowały się następująco:
1. Zachaj Stanisław
2. Kowaluk Wiesław
3. Mizgalski Wojciech
Niścioruk Jan
4. Szymański Sylwester
Anulewicz Adam
5. Demczuk Zdzisław
Kozak Edward
Naszym wspaniałym zawodnikom kibicowały dzielnie mieszkanki. Życzymy powodzenia.

Więcej…
 
XV Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej do Radecznicy
W godzinach przedpołudniowych 21 maja ożywił się plac przy Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy. To właśnie przybyli pielgrzymi z Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej z czterech diecezji: siedleckiej, lubelskiej, zamojsko – lubaczowskiej i sandomierskiej, aby uczestniczyć w Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego. Jest to już XV wspólna pielgrzymka osób starszych, niepełnosprawnych, upośledzonych wraz ze swoimi opiekunami, wychowawcami i pracownikami społecznymi. Inicjatorem i organizatorem wspólnego spotkania jest Stowarzyszenie Integracji Społecznej "Bone Corda" reprezentowane przez Panią Prezes Grażynę Piżuk i Archidiecezjalny Duszpasterz Pracowników Pomocy Społecznej ks. dr Waldemar Sądecki.
Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Mariana Rojka o godz. 12.00.

Program tej uroczystości...
XV Pielgrzymka Środowiska Pomocy Społecznej Województwa Lubelskiego do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy 21.05. 2014 r.
11.00 - przyjazd i zbiórka w Sanktuarium
11.20 - powitanie i przybliżenie historii objawień i sanktuarium
11.40 - godzinki o św. Antonim
12.00 - Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiego ks. bpa Mariana Rojka
13.30 - piknik integracyjny prowadzony przez zespół muzyczny.
Spotkanie przy wspólnym posiłku J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka z Dyrektorami DPS, ŚDS, WTZ, Ks. kapelanami i gośćmi zaproszonymi na placu przy sanktuarium.
Występy indywidualne i zespołowe mieszkańców, uczestników DPS, WTZ, ŚDS. Wspólna zabawa.

Całość pielgrzymki zakończył wspólny piknik integracyjny na placu. W XV Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego wzięło udział ponad tysiąc pielgrzymów, w tym mieszkańcy DPS "SENIOR" w Różance wraz z pracownikami.
Więcej…
 
Relaks na wiosennej łące

Fundacja Inicjatyw Lokalnych we Włodawie na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie była wykonawcą szkolenia współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej ,,Opiekun osób zależnych z modułem pierwszej pomocy przedmedycznej’’. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi opieki nad osobą chorą, starszą, niepełnosprawną oraz dziećmi przewlekle chorymi, uczęszczali na spacery zorganizowane przy współpracy terapeutów zajęciowych. Miejscem prowadzenia zajęć praktycznych był DPS ,,Senior’’ w Różance (Relaks na wiosennej łące), POW ,,Przystań’’ we Włodawie i SP ZOZ we Włodawie. Osoby prowadzące zajęcia: Kamil Kociubiński, Dorota Ostrowska, Beata Stefaniuk, Agnieszka Lewczuk. Szkolenie ukończyło 10 osób bezrobotnych z terenu Powiatu Włodawskiego.

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne 2014

alt

 
Palmy Wielkanocne

Jak co roku w pracowni terapii zajęciowej był ogromny ruch. To już tradycja. Pod okiem Pań terapeutek mieszkańcy wykonywali palmy wielkanocne, prześcigując się w pomysłach, któż wykona najpiękniejszą. Jedna z nich powędrowała do rąk Pana Dyrektora. Pozostałe ręcznie wykonane palmy będą zdobiły w Niedzielę Palmową Kaplicę w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Było wesoło, pomysłowo wróciły dawne wspomnienia i wierszyk...
"Palma bije, nie zabije,
białe kotki, grube kije,
pamiętajcie chrześcijanie,
że Pan Jezus zmartwychwstanie...
Za sześć noc- Wielka Noc,
za tydzień Pascha,
święcony baranek, jajeczko i kiełbaska".

Więcej…
 
Wyjście po bazie

Wierzbowe gałązki przydadzą się nam na świąteczne dni...dzielni mieszkańcy nazbierali ich mnóstwo nad piękną rzeką Bug aby nasze mieszkanki mogły przystrajać nimi palmy i stroiki...

"Wierzbowe gałązki
powiązane w wiązki.
W koszyku z wikliny
już o wiośnie szepczą.
Choć jeszcze w powietrzu
skrawek chmury siny.

Zerwę sobie wiązkę
lub tylko gałązkę
I do wody wstawię -
szare kotki potem
będą żółtozłote,
puchate."

Więcej…
 
Występ dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego z Włodawy

Dnia 26.03.2014 r. pięknym przedstawieniem "Powitanie Wiosny" oczarowały mieszkańców dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego. Pod kierunkiem Pań przedszkolanek : Jolanty Dragan, Marii Czaus, Krystyny Haponiuk, Elżbiety Prucnal dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie, taneczne i wokalne. Po występie przedszkolacy z Marzanną i Gaikiem przechadzali się pomiędzy mieszkańcami. Wszyscy ze śpiewem na ustach pożegnali zimę i powitali wiosnę.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły